Czujniki fotoelektryczne dostępne w obudowach cylindrycznych i prostopadłościennych. Realizujące funkcję czujnika odbiciowego, reklasyjnego z polaryzacją, bramki optycznej, czujników z tłumieniem tła, kontrastu, luminescencji i koloru.
Czujniki indukcyjne w obudowach cylindrycznych 6,5mm, M8, M12, M18, M30 w dowolnych konfiguracjach wyjścia. Dostępne także w wersjach specjalnych: ze stali nierdzewnej, czołem metalowym, NAMUR, zasilanych napięciem zmiennym, odporne na zakłucenia elektromagnetyczne.
To jedyne dalmierze laserowe, dostatecznie wytrzymałe, niezawodne i dokładne, aby należeć do rodziny produktów Fluke. Pomiar odległości do 100 metrów bez konieczności przemieszczania się.
Postaw na pewne rozwiązania: urządzenia UPS to najwyższa dyspozycyjność urządzeń i systemów.
Enkodery inkrementalne w wykonaniu heavy duty do zastosowań w najcięższych warunkach środowiskowych.
Enkodery absolutne w wykonaniu heavy duty do zastosowań w najcięższych warunkach środowiskowych.
Tachometry rejestrują zdarzenia, które pojawiają się w określonej sekwencji czasowej. Możliwe jest rejestrowanie prędkości dostawy, prędkości obrotów, kierunku przepływu oraz innych wielkości. Dostępne metody pomiaru obejmują pomiar przepływu za pomocą bramki lub pomiar długości okresu (bardziej dokładna metoda) poprzez zaprogramowanie odpowiednich parametrów. Istnieje możliwość dostosowania systemów do różnych wymiarów.
Terenowe urządzenia sieciowe zapewniają wygodną, efektywną komunikację, a także współpracę sieciową pomiędzy różnymi urządzeniami wykorzystywanymi w procesach przemysłowych.
Na akcesoria liczników składają się kółka pomiarowa oraz akcesoria przyłączeniowe i montażowe - takie jak ramki.
Już od 1965 nasza firma, która specjalizuje się w technologii bezpośredniego wydruku termicznego zaopatruje rynek w drukarki i obcinarki.
Po wydrukowaniu, bardzo często konieczne jest równe przycięcie wydruku, paragonu lub innego nośnika danych HENGSTLER oferuje szeroki zakres wydajnych i niezawodnych obcinarek, pozwalających na różne szerokości cięcia.
Czujniki magnetorezystancyjne (MRS) wykrywają ruch materiałów ferromagnetycznych za sprawą zmiany strumienia magnetycznego. Dostępne są w wersji z wykrywaniem kierunku obrotu (seria 350) lub w wykonaniu bez wykrywania kierunku obrotu (seria 300).
Wyłącznik bezpieczeństwa TZ jest wyposażony w elektromagnetyczną blokadę osłony z dodatkowym monitorowaniem blokady. W związku z tym, położenie drzwi oraz solenoidów może być monitorowane poprzez system sterowania wyższego stopnia. Wyłączniki bezpieczeństwa serii TZ są wyłącznikami bezpieczeństwa z odrębnym aktywatorem. Różnią się one metodą blokady, napięciem roboczym solenoidów, głowicą uruchamiającą, jak również zastosowanymi stykami przełącznikowymi oraz przyłączem.
Przemysłowe produkty firmy Waldmann Lighting zaprojektowane do pracy w najtrudniejszych warunkach panujących w nowoczesnych zakładach produkcyjnych stosowane są na całym świecie jako oryginalne oświetlenie w najnowocześniejszych maszynach. Wyjątkowa technologia produktów Waldmann spełnia najwyższe światowe standardy jakości i pozostaje niedościgniona przez innych producentów.
Silniki krokowe to elektryczne silniki, które obracają się w wyniku przekształcenia impulsów elektrycznych na ruchy mechaniczne tj. jeden impuls na jeden krok pełnego obrotu.
Sterowniki silników krokowych odbierają sygnały impulsowe od jednostki sterującej, takiej jak sterownik ruchu, i przesyłają prąd elektryczny do silników.
Przetworniki położenia liniowego w wykonaniu bezkontaktowym, cylindrycznym lub prętem gwintowanym.
System pomiaru prądu piorunowego LM-S rozpoznaje i analizuje wszystkie ważniejsze parametry piorunowych prądów udarowych. Ocena i zdalna sygnalizacja następują w czasie rzeczywistym.
Sygnały z przetworników rezystancyjnych lub magnetostrykcyjnych muszą być zgodne ze standardami sygnałów przemysłowych - prądowych bądź napięciowych. Do tego służy bogata rodzina kondycjonerów sygnałów.
Okna serwisowe firmy Fluke do pomiarów w podczerwieni. Zwiększ bezpieczeństwo i skróć czas trwania inspekcji, troszcząc się o swoją kadrę. Korzystając z szyb Fluke ClirVu® zmniejszysz ryzyko porażenia i obrażeń od błysku elektrycznego.
Jakość energii elektrycznej zmierzona przez analizator jakości energii jest wyznacznikiem stopnia niezawodności systemu podczas pracy z obciążeniami. Zakłócenia zasilania mogą wpływać na napięcie, prąd lub częstotliwość. Występowanie zakłóceń zasilania może być powodowane przez: instalacje użytkowników indywidualnych, ich odbiorniki lub przez sieć energetyczną.
Filtry przeciwzakłóceniowe ograniczają niepożądane piki napięcia i wygładzają sygnał napięcia.
Urządzenia HVAC mają utrzymywać odpowiednią temperaturę, wilgotność i poziom wentylacji, aby zapewnić osobom przebywającym w budynku zdrowe i komfortowe otoczenie. Ponadto coraz częściej odpowiadają także za utrzymanie kondycji budynku, ograniczając jednocześnie rosnące koszty energii. Wzajemna zależność pomiędzy urządzeniami HVAC, wymaganiami dotyczącymi zajmowanych przestrzeni, materiałami zastosowanymi w konstrukcji budynku, warunkami pogodowymi i zmianami ciśnienia, składają się na nieustannie zmieniający się dynamiczny proces diagnostyki powietrza w pomieszczeniach.
Miernik promieniowania Fluke 481 to przyjazne w obsłudze i poręczne urządzenie dba o bezpieczeństwo pracowników i wykonywanych procedur. Fluke 481 to przenośne i praktyczne urządzenie do identyfikacji napromieniowanych produktów, które pomaga w likwidacji problemów związanych z zanieczyszczeniem i bezpieczeństwem nie ingerując jednocześnie w ustalony rytm pracy. Użycie miernika daje współpracownikom świadomość ryzyka napromieniowania i monitoringu zjawiska. W przypadku wykrycia napromieniowania jasny i prosty do zaklasyfikowania wynik pozwala na zastosowanie odpowiednich przepisów, a tym samym uniknąć wdrażania niepotrzebnych środków, które mogłyby zaszkodzić produkcji lub spowodować szkody finansowe.
Fluke jest marką mierników cęgowych cieszącą się na świecie największym zaufaniem. Szeroki asortyment oferowany przez firmę Fluke obejmuje modele o zwiększonym rozwarciu szczęk, umożliwiające bezpieczne, bezkontaktowe pomiary prądu. Dzięki swym ergonomicznym kształtom mierniki cęgowe Fluke idealnie nadają się do wykonywania pomiarów prądu w nawet najbardziej ograniczonych przestrzeniach.
Fluke Corporation oferuje pełny wachlarz przyrządów diagnostycznych do pracy z elektrycznością do wszystkich zastosowań. Ponadto firma Fluke oferuje szeroką gamę sond, akcesoriów, aplikacji i przyrządów do badania urządzeń, użytkowanych w codziennej pracy.
Niezależnie od tego, czy pracujesz przy silnikach, generatorach, kablach czy rozdzielnicach, testery rezystancji izolacji zapewniają bezgłośne i niezawodne wyniki. Zaawansowana wydajność sprawia, że linia testerów izolacji została jest prosta w użyciu i bezproblemowa. Jest to doskonałe rozwiązanie do rozwiązywania problemów, wdrażania do eksploatacji i konserwacji zapobiegawczej.
Lusterka i folie refleksyjne do czujników fotoelektrycznych. Dostępne w różnych wymiarach i otworach montażowych.
Wielofunkcyjny tester instalacji elektrycznej czyli miernik instalacji (zwany również MFT) firmy Fluke umożliwia weryfikację bezpieczeństwa instalacji elektrycznych w gospodarstwach domowych, obiektach gospodarczych i przemysłowych. Testowanie instalacji elektrycznych za pomocą tego miernika pozwala uzyskać pewność, że przewody stałej instalacji elektrycznej są bezpieczne i prawidłowo zamontowane oraz że spełnione są wymagania, jakie zgodnie z większością lokalnych przepisów powinny spełniać instalacje elektryczne.
W ofercie dostępne diody LED typu: TOP LED, COOLLED, CHIP LED, CERAMIC LED, LED mocy, diody ze świeceniem bocznym oraz paski diod świecących.
Szeroki wybór przewodów do czujników fotoelektrycznych i inrukcyjnych. Wykonanie PVC i PUR, różne długości, wtyczka prosta bądź kątowa.
Firma Fluke oferuje najnowsze rozwiązania w dziedzinie bezkontaktowych termometrów na podczerwień (IR) (zwanych także pirometrami) oraz termometry kontaktowe, sondy i akcesoria, a ponadto dzieli się posiadanym doświadczeniem w pełnym zakresie zastosowań przyrządów do pomiarów temperatur. Firma Fluke zapewnia doskonałą obsługę klienta oraz udziela dogodnej 2-letniej gwarancji na każdy termometr ręczny.
Szeroki wybór światłodowód w obudowach standardowych - seria OF oraz wykonaniu specjalnym seria OFA.
Kompaktowe i intuicyjne pirometry graficzne pozwalają nałożyć mapę cieplną na obraz z kamery, aby szybko i z łatwością znajdować przyczyny problemów.
Oscyloskopy przenośne wykorzystywane są w wielu sytuacjach: od usuwania awarii systemów elektrycznych i elektryczno-mechanicznych w terenie - po elektroniczne przemysłowe systemy sterowania. Skopometr Fluke, stanowiący połączenie multimetru cyfrowego i oscyloskopu, jest solidnym i niezawodnym przyrządem dla specjalistów pracujących w terenie.
SOLARCHECK niezawodnie informuje o wydajności instalacji fotowoltaicznej. W ten sposób można rozpoznać usterki i podjąć odpowiednie środki zaradcze.
Wibracje towarzyszą pracy praktycznie wszystkich urządzeń przemysłowych. Gdy poziom wibracji przekracza typowe wartości, może to oznaczać zwyczajne zużycie elementów. Może to być też znak wskazujący na potencjalne źródło problemów, sygnalizujący potrzebę dokładnego przyjrzenia się przyczynom tego zjawiska lub podjęcia natychmiastowych czynności konserwacyjnych.
Urządzenia do ochrony energii wiatrowych i urządzeń fotowaltaicznych przed uszkodzeniami spowodowanymi przepięciami i piorunami
Bezpieczne nadzorowanie bez elementu uruchamiającego: Dzięki bezdotykowemu i wolnemu od zużycia sposobowi pracy oraz wysokiej częstotliwości przełączania i dokładności przełączania bezpieczne przełączniki zbliżeniowe PSENini oferują idealne założenia dla wysokiej produktywności i długiej żywotności.
Do najlepszych urządzeń pomiarowych powinny być stosowane akcesoria zaprojektowane i wykonane z tą samą wysoką jakością i standardami bezpieczeństwa. Dlatego też oferujemy szeroki zakres przewodów pomiarowych, sond i zacisków, przystawek prądowych, akcesoriów do pomiaru temperatury oraz akcesoriów dla elektroniki i zastosowań samochodowych. Żeby zabezpieczyć swój kosztowny przyrząd używaj odpornego holstera lub pokrowców firmy Fluke.
Przy taśmociągu lub maszynie. Gdy chodzi o bezpieczeństwo w obszarze produkcyjnym, bezpieczne przełączniki napędu linowego PSENrope to sprawdzone i bezpieczne rozwiązanie. Ręczne przełączenie powoduje wyłączenie procesów funkcyjnych PSENrope. Funkcja zatrzymywania awaryjnego może zostać wyzwolona w każdym punkcie liny.
Czujnik obrotów PSENenco stosowany jest do określania pozycji i prędkości w systemach automatyzacji PSS 4000.
Te wysokiej precyzji, niezawodne przełączniki nadające się do stosowania w trudnych warunkach produkcyjnych, dzięki swojej kompaktowej konstrukcji są idealne do zastosowań związanych z pozycjonowaniem i sterowaniem w inżynierii mechanicznej i systemowej. Elastyczna konfiguracja tych urządzeń z przełącznikami bezstykowymi oraz mechanicznymi, jak również inne cechy dodawane na życzenie klienta, zapewniają szeroką gamę zastosowań.
- Uniwersalna seria przełączników 12 - 250 A
- Indywidualna budowa przełączników, zgodnie z życzeniami klienta
- Przerywanie w dwóch punktach styku
- Wszystkie przełączniki wyposażone są w wałki metalowe
- Różne możliwości montażu i działania, np. zamykanie na klucz
Mogą być zastosowane do zmiany kierunku obrotów, jako przełącznik gwiazda trójkąt oraz jako przełączniki biegunów.
Mogą być zastosowane do zmiany kierunku obrotów, jako przełącznik gwiazda trójkąt oraz jako przełączniki biegunów.
Różne moduły wejść cyfrowych z kontaktem, wejścia napięcia i licznika S0. Dostępne w obudowie szyny DIN, jak również zasilane magistralą urządzenia w obudowach o małych rozmiarach dla zdecentralizowanej instalacji.
Mechaniczne przełączniki bezpieczeństwa PSENmech nadają się do bezpiecznego nadzorowania ruchomego urządzenia ochronnego. Po otwarciu urządzeń ochronnych następuje wyzwolenie przełączników bezpieczeństwa PSENmech i niebezpieczny ruch maszyny jest zatrzymywany za pomocą urządzenia analizującego Pilz.
- Aluminowa obudowa
- Osłona pedału
- Wykonanie z 1, 2 pedałami
- Działanie zależne i niezależne
- Dostępne z mechaniczną blokadą - włącz-wyłącz
- Możliwość płynnej regulacja prędkości, wykonanie z potencjometrem (seria FP)
W przypadku maszyn często uruchamianych i narażonych na większe wibracje zalecane są bezkontaktowe wyłączniki bezpieczeństwa. Wyłączniki PSENmag o magnetycznej zasadzie działania są zoptymalizowane pod względem kosztów i zapewniają maksymalną swobodę podczas instalacji. Wtyczki i kable do wszystkich kierunków montażu i najazdu, jak również zapewniony odstęp styków rzędu 3 lub 8/10 mm umożliwiają elastyczny montaż oraz szybką i wygodną instalację.
Szeroki wybór innowacyjnych automatów narzędziowych do elastycznej i ekonomicznej obróbki przewodów
W sytuacjach, gdy wymagany jest najwyższy poziom bezpieczeństwa przy równoczesnym zabezpieczeniu przed manipulacją, należy stosować bezkontaktowe, kodowane wyłączniki bezpieczeństwa PSENcode. Wybierając je, otrzymujemy nie tylko najmniejszy kodowany wyłącznik bezpieczeństwa, lecz także zintegrowane funkcje analizy, które umożliwiają przy zastosowaniu jednego wyłącznika uzyskanie aplikacji o poziomie nawet PL e wg EN ISO 13849-1 lub kategorii 4 wg EN 954-1, a przy tym oszczędność.
Przeznaczone do montażu przewlekanego. Wielkość impulsu prądowego: 2A. Dostepne w pla
stikowych obudowach: SOD-80, DO-35 i DO-41.Idealne uzupełnienie wyłączników bezpieczeństwa w bardzo trudnych warunkach otoczenia lub jeśli drzwi ochronne z biegiem czasu opadają, stanowią zasuwy bezpieczeństwa PSENbolt. Można zrezygnować z drogich konstrukcji własnych! Pakiet złożony z wyłącznika, uchwytu drzwi i zasuwy jest zoptymalizowany pod względem różnych konstrukcji wyłączników, dzięki czemu można go zintegrować szybko z istniejącymi urządzeniami, a przy tym nie zajmuje dużo miejsca.
Dostępne typy PNP i NPN w obudowach do montażu przewlekanego (TO-92) i montażu powierzchniowego (SOT-23)
Bezpieczne systemy drzwi ochronnych PSENslock zapewniają bezpieczne nadzorowanie drzwi ochronnych, pokryw i klap wraz z blokadą dostępu do procesu w obrębie jednego systemu. Niebezpieczne ruchy podczas fazy dobiegu, stygnięcia lub utwardzania itp. są zabezpieczone, co gwarantuje również utrzymanie jakości podczas produkcji. Najwyższy poziom zabezpieczenia przed manipulacją oraz niewielkie zużycie zapewniają długi okres żywotności i ochronę inwestycji.
Poprzez SafetyEYE firma Pilz oferuje pierwszą "widzącą" technologię bezpieczeństwa do trójwymiarowego nadzorowania pomieszczeń. System wykrywa i zgłasza wchodzenie obiektów do wcześniej zdefiniowanych przestrzeni.
Oszczędność miejsca i szybka praca. Nasze materiały instalacyjno-montażowe to nowoczesna technika szaf sterowniczych.
Światło odgrywa kluczową rolę dla ergonomii miejsca pracy. Dobrze dobrane oświetlenie ułatwia pracę i zapewnia dobre samopoczucie. Natężenie światła w miejscu pracy powinno wynosić co najmniej 500 luxów. Oświetlenie biurowe takie jak oprawy biurkowe, oprawy sufitowe, oprawy podwieszane, oprawy naścienne zapewnia optymalne dopasowanie oświetlenia dla stanowiska pracy. Oprawy LED lub nowoczesne oprawy świetlówkowe zapewniają także dużą oszczędność energii. Waldmann
Rozwijając wysoce wydajne systemy oświetleniowe dla przemysłu firma Waldmann oferuje oświetlenie hal przemysłowych. Elastyczny system oświetlenia liniowego TAUREO pozwala w łatwy sposób dostosować oświetlenie do zmieniających się wymagań urzytkownika. Oprawa typu high bay ACANEO do oświetlenia hal wysokich ( do 30 m) jest idealnym rozwiązaniem przy modernicazacjach i nowych inwestycjach.
Przełączniki kontaktronowe stosowane są do detekcji lub do przełączania. Składają się z dwóch styków z materiału ferromagnetycznego, zamkniętych w hermetycznie uszczelnianej szklanej kapsułce. Ich rozmiary wynoszą od 4 mm, zaś wartość znamionowa styku to 10-100 W.
Dostępne są jednostki bazowe odpowiednie do najróżniejszych zastosowań: samodzielne, modułowe, rozszerzalne oraz z wbudowanym interfejsem Multi-Link.
Do wyboru są różnego rodzaju jednostki bazowe: nierozszerzalne, rozszerzalne, przeznaczone do monitorowania zabezpieczeń i standardowych funkcji, o rozszerzonym zakresie temperatury pracy, do monitorowania pieców oraz specjalne, do zastosowań w prasach.
Dostępne obudowy o różnych wymiarach wykonane z blachy stalowej pokrytej farbą RAL7032 ze stopniem ochrony IP65. Możliwość stosowania w aplikacjach magistrali danych.
Systemy sterowania PSScompact można stosować zarówno w przypadku centralnych, jak też rozproszonych struktur sterowania. Mają one wiele złączy i można je doskonale integrować z istniejącymi już strukturami sterowania.
Systemy sterowania PSScompact można stosować zarówno w przypadku centralnych, jak też rozproszonych struktur sterowania. Mają one wiele złączy i można je doskonale integrować z istniejącymi już strukturami sterowania.
Dostępny szeroki zakres szeroki zakres prostych przełączników kontraktronowych które z uwagi na zastosowania można podzielić na miniaturowe, standardowe, dużej mocy, wysokiej częstotliwości, wysokonapięciowe, z podtrzymaniem i SPDT.
W ofercie znajdują się moduły zawierające 1, 2 lub 6 tranzystorów IGBT w module. Dostępne napięcia pracy 600 / 1200 / 1700V i prądy od 50 do 600A.
Dostępne inteligentne moduły mocy (IPM - ang. Inteligent Power Module) oparte są na tranzystorach IGBT należących do tzw. 3 i 4 generacji. Do zastosowania w różnorodnych aplikacjach w tym m.in. falownikach, układach kontroli silników, zasilaczach UPS, układach kontroli serwomechanizmów, zasilaczach na wysokie napięcia.
Oferowane obudowy charakteryzują:
W ofercie dostępne są również wersje ekranowane (EMC).
Dostępne tranzystory IGBT są dla napięć pracy 600 / 1200V i prądów od 2,5-75A z diodą lub bez diody zabezpieczającej.
Dostępne w obudowach: SIP i kwadratowa z płaskimi konektorami dla prądów 6-35A i napięć 50-1600V.
Przełączniki niskiego napięcia w wersji z bezpiecznikami lub bez. Zgodne ze standardami UL/CSA i IEC.
Dostępne w obudowach: SIP, okrągła z wyprowadzeniami drutowymi oraz kwadratowa z płaskimi konektorami dla prądów 2,3-35A i napięć 50-1600V.
Phoenix Contact oferuje narzędzia programowe, za pomocą których nie tylko szybko uruchamia się instalację, ale również efektywnie się ją nadzoruje i niezawodnie diagnozuje błędy. Pasują do sieci PROFINET lub INTERBUS oraz do systemów podrzędnych jak HART, Profibus czy IO-Link.
Oprawy bezpiecznikowe, zapinane na szyne DIN dedykowane wkładkom cylindrycznym oraz inne odpowiadające praktycznie wszystkim standardom bezpieczników spotykanym w przemyśle.
Systemy In-Sight® to wydajne, niezależne urządzenia przeznaczone do wszelkiego rodzaju zastosowań wizyjnych. Posiadają zintegrowaną kamerę, procesor i oprogramowanie. Wyposażone są w prosty i elastyczny interfejs użytkownika do konfiguracji aplikacji.
Ultra szybkie wkładki do zabezpieczania urządzeń półprzewodnikowych, softstartów, UPSów, etc. Charakteryzują się bardzo dużą zdolnością wyłączeniową. Spełniają wymagania IEC, UL, CSA.
Czujniki wizyjne Checker® są łatwe w użyciu i niedrogie. Służą do sprawdzania obecności i kontroli wymiarów części oraz produktów. Mają wiele zastosowań i mogą być wykorzystane tam, gdzie rozwiązania z wykorzystaniem tradycyjnych czujników nie są możliwe.
Wkładki do zabezpieczania urządzeń fotowoltaicznych, urządzeń telekomunikacyjnych, wózków widłowych oraz turbin.
Dostępne są moduły 1 i 2- elementowe dla prądów od 170-1000A i napięć pracy 400-1800V.
Dostępne są moduły 2- elementowe mieszane dla prądów od 150-800A i napięć pracy 400-1800V.
Aby uprościć i przyspieszyć proces kompletowania systemu, Cognex oferuje bogaty zestaw opcjonalnych akcesoriów, specjalnie zaprojektowanych do stosowania z systemami wizyjnymi In-Sight.
Dostępne w szerokim zakresie od 1x8 do 4x40 znaków, z możliwością wyboru rodzaju podświetlenia i zakresu temperatury pracy. Osobną opcją jest wybór modelu kontrolera oferującego zestawy znaków m.in. standardowy, europejski, cyrylicę itd. Dostępne wyświetlacze wielkoznakowe pozwalają odczytać zawarte na nich informacje nawet z dużych odległości i przy każdym oświetleniu.
Aby ułatwić i przyśpieszyć proces integracji systemu, Cognex oferuje szeroki wybór opcjonalnego oświetlenia, elementów optycznych i akcesoriów zaprojektowanych specjalnie do użycia ze stacjonarnymi czytnikami kodów kreskowych DataMan®.
Szeroki zakres dostępnych rozmiarów wentylatorów z łożyskowaniem ślizgowym bądź kulkowym na napięcia 12 lub 24 VDC.
Szeroki zakres dostępnych rozmiarów wentylatorów z łożyskowaniem ślizgowym bądź kulkowym na napięcia 115 / 230/ 380 VAC.
Szeroki zakres dostępnych rozmiarów kratek wentylacyjnych z wymiennym filtrem. Dostępne w dwóch podstawowych kolorach - RAL7035 /jasnoszary/ lub RAL7032/ciemnoszary/. Stopień ochrony IP54.
W technologii OLED/PMOLED dostępna szeroka gama wyświetlaczy alfanumerycznych, graficznych monochromatycznych oraz kolorowych.
Szeroki zakres dostępnych plastikowych osłonek z filtrem. Dostępne kolory: biały lub czarny. Stopień ochrony IP40.
Enkodery inkrementalne do zastosowań przemysłowych w wykonaniu z wałkiem bądź otworem drążonym. Dostępne także w wersji programowalnej.
Enkodery absolutne w wykonaniu w obudowach 58mm i interfejsach wyjściowych: SSI, CANopen, Devicenet, EtherCAT, Profibus lub Profinet.
Dostępne są 2 rodziny szaf przeznaczonych do tzw. aplikacji przemysłowych - szafy typu monoblok serii Emerald i szafy modularne serii Diamond. Oferowane szafy w komplecie posiadają płytę montażową natomiast dla szaf serii Diamond dodatkowo trzeba domówić ściany boczne (są oferowane bez nich).
Carlo Gavazzi oferuje szeroką gamę czujników indukcyjnych – przeznaczonych przede wszystkim do wykrywania elementów i obiektów metalowych.
Obudowy naścienne z serii RUBY, wykonane tworzywa sztucznego (poliester) wzmocnionego włóknem szklanym (GRP), zapewniają maksimum bezpieczeństwa w trudnych warunkach, panujących m.in. w przemyśle morskim czy petrochemicznym. Posiadaja stopnień ochrony IP65.
Multipleksery HART do konfiguracji online i diagnozy urządzeń obiektowych HART oraz ciągłej dokumentacji zmiennych procesu i stanów przez PC lub system zarządzania
Seria ta jest odpowiednikiem szafek naściennych SAPPHIRE dostępnych jest w 74 rozmiarach, tyle że wykonanych ze stali nierdzewnej (AISI 304) i kwasoodpornej (AISI 316 - na zamówienie). Posiadają stopień ochrony IP66 dla obudów 1-drzwiowych i IP55 dla 2-drzwiowych.
Dostępne są diody do montażu przewlekanego i powierzchniowego typu standardowe, szybkie, bardzo szybkie, ultra szybkie, z barierą Schottky'ego, Zenera, TVS o prądach nominalnych 150mA-10A, w zakresie napięciowym 50-2000V. Dodatkowo w ofercie znajdują się diody wciskane (w tym diody TVS) i wkręcane w radiator, diody podwójne, diody pastylkowe i diody wyskonapięciowe oraz drabinki diodowe.
Dostępny szeroki typoszereg modułów wentylatorów na napięcia 24VDC/230VAC i kratek wentylacyjnych. Opcjonalnie możliwość wykonania EMC.
Softstarty serii RSGD zapewniające bardzo łagodny rozruch silników. Zakres prądowy do 45A. Wysoka redukcja prądu rozruchowego powodująca płynne uruchamianie i zatrzymanie silników, poprzez prostą obsługę - 3 pokrętła ustawień.
Dostępny szeroki typoszereg termostatów pojedyńczych - grzanie/chłodzenie i podwójną z funcją zarówno grzania jak i chłodzenia.
Nowe Softstarty serii RSWT z kontrolą na wszystkich 3 fazach do 3-fazowych pomp, prąd do 90A. Posiadają algorytm samouczenia do optymalizacji pracy pompy. Prosty do ustawienia przez użytkownika.
Dostępny 19" panele wentylacyjne posiadają obudowy wykonane z tworzywa sztucznego w kolorze RAL7035 zgodne z normą UL94V-O, CE i TUV. Wydajność od 300 do 540m3/h dla napięć 115/230VAC.
Wkładki topikowe średniego napięcia od 7,2 do 36kV AC Wykonane zgodnie z normami IEC. Stosowane na zewnątrz i wewnątrz z wybijakiem i ogranicznikiem temperatury.
Dostępne wymienniki ciepła charakteryzja się stopień wymiany ciepła od 16W/K do 85W/K. Obudowy wymienników wykonane w kolorze RAL7035. Na specjalne zamówienie dostepne wersje ze stali nierdzewnej.
Dostępne są 3 rodziny klimatyzatorów - naścienne serii DCCP (330-4000W), dachowe serii DCCT (330-5200W), super płaskie do montażu na drzwiach serii DCCI (850-3000W). Wszystkie dostępne w RAL7035 i ze stopniem ochrony IP54.
Dostępny szeroki typoszereg wyświetlaczy TFT, które charakteryzują się wysoką rozdzielczością, wysokim kontrastem i szybkim czasem odświeżania.
Dostępne są tyrystory standardowe (dla prądów 80-350A i zakresu napięć 400-2400V), szybkie (dla prądów 63-500A i zakresu napięć 800-1200V) i tyrystory impulsowe (dla prądów 600-1000A i zakresu napięć 800-1800V) w obudowach śrubowych z gwintem M6 lub pastylkowych (płaskich).
Najbardziej „wszechstronny” wśród separatorów, wzmacniaczy: Można ustawić dowolny zakres od ±20 mV do ±200 V DC. Skalibrowano fabrycznie ponad 400 zakresów.
Dostępne różnego typu ściany boczne i cokoły, panele czołowe pełne i perforowane, półki, szuflady, prowadnice teleskopowe, szyny montażowe, 19” wsporniki o zwiększonej obciążalności, uchwyty, oczka kablowe i inne części montażowe.
Dostępne różnego typu lampy oświetleniowe, dystrybucyjne panele zasilające, listwy zasilające, łączówki, zaciski oraz inne połączenia elektryczne.
Dostepne są tranzystory MOSFET z kanałem typu N w zakresie prądów 2-100A i napięć 30-1000V i kanałem typu P w zakresie prądów 5-25A i napięć 30-60V (w zależności do typu i obudowy). Dostępne typy obudów: K-Pack (D-Pak), TFP, T-Pack, (D2-Pak), TO-220, TO-220F (Iso), TO-3P, TO-3PF (Iso), TO-247
Przetworniki temperaturowe umożliwiają pomiary temperatury przy pomocy czujników w strefie 1/0 wg ATEX przy wysokim stopniu separacji.
Opatentowane przez firmę Carlo Gavazzi czujniki pojemnościowe Tripleshield™ stały się standardowym punktem odniesienia dla innych.
Czujniki pojemnościowe wykrywają większość materiałów – przewodzących i nieprzewodzących.
Dzięki temu są idealne do wykrywania poziomu w tworzywach i zastosowaniach rolnych.
Moduły monitorujące do kurtyn bezpieczeństwa a także czujników optycznych z funkcją safety. Obługują funkcje mutingu.
Zapewniają doskonałą jakość przy wysokich częstotliwościach, niski ESR i zwiększoną odporność temperaturową w porównaniu z kondensatorami foliowymi. Dostępne w rozmiarach 0201, 0402, 0603, 0805, 1206, 1210 i 1808 dla napięć od 6,3 do 50V.
Bramki optyczne w odudowach M18 lub prostopadłościennych typu 2 lub 4. Także z funkcją defogingu.
Stosowane w aplikacjach wymagających dużej pojemności i napięć przy jednoczesnym małym rozmiarze obudowy, głównie w komputerach i telekomunikacji. Dostępne we wszystkich rozmiarach obudów SMD i dla napięć od 6,3 do 50V. Dodatkowo na uwagę zasługuje dodatkowo 0402 TACmicrochipTM - najmniejszy na świecie kondensator tantalowy w obudowie 0402.
(1,5uF przy napięciu 4V) oraz kondesnatory do zastosowań w medycynie z uwagi na zakres pojemności 0,10uF do 100uF.
Akcesoria przyłączeniowe i montażowe do kurtyn bezpieczeństwa. A także przekaźniki monitorujące.
Dostępne w rozmiarach 0201, 0402, 0603, 0805, 1206 i 1210. Stosowane m.in. w telefonii komórkowej, telewizji satelitarnej, systemach GPS, alarmach samochodowych, pagerach.
J1000 spełnia wszystkie wymagania automatyki dla aplikacji kompaktowych ze zmienną prędkością pracy i o energooszczędnej charakterystyce. Szeroka gama użytecznych funkcji uczyni urządzenie nowocześniejszym i daje mu ogromny potencjał.
YASKAWA V1000 to uniwersalny falownik spełniający wymagania szerokiego spektrum aplikacji, wyposażony w funkcję wektorową Open-Loop-Vector i zasilający silnik PM bez sprzężenia zwrotnego.
Posiadają niską induktancję, niskostratny dielektryk polipropylenowy oraz bardzo dobre kontakty montażowe.
Charakteryzują się dobrym tłumieniem zakłóceń. Dodatkowo cechuje je wysoka stabilność mechaniczna i wyjątkowa odporność na szoki i wibracje. Szczególnie polecane do stosowania w aplikacjach elektroniki mocy takich jak układy tyrystorowe czy moduły IGBT.
Bezproblemowa i atrakcyjna czasowo integracja nowych funkcji do systemów sterowania - za pomocą modułów funkcyjnych.
A1000 to falownik klasy premium oferowany przez firmę YASKAWA. Gwarantuje on dużą niezawodność pracy, korzyści dla środowiska i oszczędność energii, a także wiele innych przydatnych użytkownikowi funkcji, które świadczą o klasie tego urządzenia.
Charakteryzują się niską induktancję, niskostratny dielektryk polipropylenowy oraz bardzo dobrymi kontakty montażowe. Dostępne w obudowach o różnych wymiarach. Przeznaczone do stosowania w aplikacjach elektroniki mocy.
Soczewki o różnych wartościach ogniskowej dedykowane dla czujników kontrastu lub luminescencji.
Charakteryzują się dobrym tłumieniem zakłóceń oraz niskim współczynnikiem ESR przy wysokim poziomie zakłóceń.
Kompaktowy falownik windowy L1000V został zaprojektowany do pracy z motoreduktorami o niskiej prędkości (do 1 m/s). Zoptymalizowane standardowe funkcje ułatwiają konfigurację, eksploatację i utrzymanie, jednocześnie zapewniając płynność i komfort jazdy. Rozwiązanie to jest ulepszeniem systemu windowego poprzez obniżenie kosztów i zwiększenie wygody użytkowania.
Kondensatory o dobrym tłumieniu zakłóceń oraz niskim współczynniku ESR przy wysokim poziomie zakłóceń.
Przeznaczone ogólnego stosowania w aplikacjach o wymaganym rastrze powyżej 7.5mm. Charakteryzują się szerokim zakresem dostępnych wartości pojemności i napięcia. Kondensatory serii MKP 4 zalecane są do zastosowań w.cz., natomiast kondensatory serii MKM 4 ( z uwagi na szeroki zakres temperatury pracy) mogą być z powodzeniem stosowane w aplikacjach elektroniki motoryzacyjnej.
Parametryzacja inteligentnych urządzeń lub czujników i urządzeń wykonawczych odbywa się w szybki i efektywny sposób.
T1000V to kompaktowy falownik do stosowania w przemyśle tekstylnym. Dysponuje on wieloma funkcjami i opcjami przydatnymi we współpracy z maszynami włókienniczymi.
Falowniki oferują wyższą wydajność, funkcjonalność i niezawodność w klasie niskiego i średniego napięcia oraz pozwalają na stabilną i nieprzerwaną pracę. Urządzenia są wyposażone w funkcje pozwalające na pracę przy zmiennym zasilaniu i obciążeniu. Wejście i wyjście mają postać fal sinusoidalnych. Falowniki FSDrive-MV1000 mogą być łatwo i bez przeszkód włączone do nowo tworzonych oraz do istniejących instalacji.
W automatyzacji nie wolno zdawać się na przypadek. Do projektowania mamy adekwatne narzędzia programowe.
Varispeed-G5HP to najlepsze rozwiązanie dla systemów w segmencie wysokich mocy. Zapewnia on optymalną kontrolę w szerokim zakresie zastosowań ze zmiennym momentem obrotowym dla urządzeń takich jak wentylatory i pompy, a także zastosowań ze stałym momentem dla urządzeń takich jak wytłaczarki i maszyny drukarskie.
Falownik Varispeed AC zawiera 9 dwukierunkowych przełączników (18 tranzystorów IGBT) z sinusoidalnym sterowaniem PWM. Konwertuje on bezpośrednio trójfazowe zasilanie AC na zmienne trójfazowe zasilanie sieciowe, wymagane do sterowania częstotliwością i napięciem silnika. Dlatego możliwe jest dostosowanie energii wytwarzanej przez silnik do głównego zasilania.
Ramki montażowe do czujnków fotoelektrycznych zapewniające wiele możliwości ustawienia czujnika i regulacji ostrości optyki.
Wydajne oprogramowanie do sterowania i zarządzania systemem automatyki przemysłowej poprzez sieć Ethernet.
Wydajne i szyte na miarę – nasze narzędzie programistyczne do urządzeń automatyzacji.
Dostępne obudowy wolnostojące pochodzą z serii ratiopacPRO/ -air, propacPRO, compacPRO, comptec i Intercale M.
Twój interfejs człowiek-maszyna: oprogramowanie wizualizujące do każdego obszaru zastosowania.
Dostępna jest 19-calowa podstawa montażowa serii multipacPRO do poziomego montażu kart lub elementów niestandardowych, 19-calowa podstawa montażowa o wysokiej stabilności mechanicznej serii inpac, standardowe kasety 19-calowe z serii europacPRO z możliwością dowolnej konfiguracji oraz specjalne kasety 19-calowe przeznaczone do wymagających apliakcji np. w kolejnictwie.
Nasza oferta zawiera odpowiednie rozwiązania w dziedzinie interfejsów do wielu różnych zastosowań.
Procesory wizyjne - czyli dedykowane i zoptymalizowane pod kątem systemów wizyjnych komputery zarzadzające kilkoma kamerami. Możliwość podłączenia 2 lub 4 kamer.
Magistrale systemowe dla standardu VME, VME64x, VMEbus, CompactPCI, AdvancedTCA, MicroTCA oraz magistrale zasilania ze złaczem typu P47 lub M24 i adaptery testowe wraz z akcesoriami.
Dostępne są zasilacze AC/DC przełączane charakteryzujące się ilością wyjść od 1 do 4 i mocą 50-350W oraz konwertery napięcia DC/DC z ilością wyjść od 1 do 4 i mocą 50-350W.
Sigma-5 to servopack składający się z serwonapędów, serwowzmacniaczy i wszechstronnego narzędzia do konfiguracji. Sigma-5 oferuje serwonapędy z silnikami obrotowymi, napędem bezpośrednim i silnikami liniowymi. Serwonapędy te zaspokajają wszelkie potrzeby rynku w zakresie: niewielkich rozmiarów, dużej dynamiki, wysokiej wydajności, ograniczenia liczby czynności obsługowych i wyjątkowej niezawodności.
Dostepne systemy zasilania 300 (wys. 3 U, moc wyjściowa max.300 W), 1000 ( wys. 3 U, moc wyjściowa max.1000 W) i 1400 (wys. 3 U, moc wyjściowa max.1400 W).
Obrotowe serwonapędy o momecie znamionowym od 0,159 Nm do 15,8 Nm.
Prędkość znamionowa 1500 lub 3000 (min*1).
Na bazie mechaniki 19"calowych kaset powstały dedykowane systemy kasetowe oparte na standardach VME, VME64x, CompactPCI, AdvancedTCA, MicroTCA i innych.
Yaskawa Electric dąży do nieustanego zwiększania wydajności maszyn w zakresie prędkości, dokładności i sprawności, spełniając wymagania klientów i wykorzystując bazę wiedzy technologicznej firmy.
Ponieważ silnik liniowy jest bezpośrednio połączony z obciążeniem, możliwe jest osiągnięcie wysokiej dokładności pozycjonowania i szerokiego zakresu prędkości pracy w porównaniu z innymi konwencjonalnymi napędami czy mechanizmami przekładni.
Komponenty techniki AKPiA wymagają specjalnej ochrony. Dlatego należy zwracać uwagę na wydajne urządzenia ochronne z niskim poziomem ochrony.
Oto trzy przekonujące powody, dla których warto wybrać to innowacyjne rozwiązanie: prowadnica YASKAWA Linear Slider SGT – inteligentny napęd, inwestycja w większą moc i wydajność, know-how i wsparcie od lidera w technologii napędów liniowych.
Niedawne rozszerzenie serii serwonapędów liniowych o serwonapęd cylindryczny pozwoliło na skrócenie czasu integracji urządzenia i jeszcze bardziej poszerzyło wybór.
Ochrona połączeń o dużej prędkości
Skuteczna ochrona: szybkie sygnały potrzebują przede wszystkim bardzo szybko reagującej ochrony.
Jako światowy lider w technologii serwonapędów, jesteśmy dumni mogąc przedstawić serię Junma, której zastosowania obejmują wiele różnych dziedzin. Konsekwentnie realizując politykę projektowania urządzeń przyjaznych użytkownikowi, uczyniliśmy serię Junma odmienną od tradycyjnych modeli – nie wymaga ona ustawiania parametrów ani korekt serwoukładu, co znacznie upraszcza i przyspiesza konfigurację i uruchomienia testowe.
Nowoczesna technika radiowa oferuje dla wszystkich rozwiązań przemysłowych wydajną i kompleksową łączność.
Zestaw napędowy (silnik-falownik) SPRiPM stworzono z myślą o zapewnieniu wsparcia dla producentów maszyn, którzy muszą spełnić wymogi dotyczące poziomów sprawności mocy, określone w Dyrektywie UE 2009/125/WE. Zestaw ten stanowi doskonałe rozwiązanie do zastosowań takich jak: wentylatory, pompy, przenośniki, sprężarki, oferując wysoki poziom wydajności przy umiarkowanych kosztach.
Anteny są prawdziwymi łowcami piorunów. Stosuj skuteczną ochronę przeciwprzepięciową o małym tłumieniu.
Znakowarki laserowe emitujące promieniowanie o różnej długości fali: 10.6 μm - laser EOX, 1064nm (podczerwień) - AREX (światłowodowy), VLase (diodowy) oraz Ulyxe (diodowy małej mocy) a także lasery diodowe UV oraz zielony.
Dostępne szafy z seria VARISTAR NET / NET PLUS i VARISTAR SERVER charaktryzują się : wys. 24...47U, szer. 600/800 mm, głęb. 600…1200 mm, obciążenie graniczne 400/800 kg. Dla bardziej wymagających systemów obliczeniowych polecana jest seria VARISTAR LHX(...) chłodzona wodą.
Dostępne w 2 podstawowych seriach - szafy typu monoblok serii Unibody oraz szafy modularne serii Modular.
Sterowniki PLC we wszystkich klasach wydajności. Do wydajnego sterowania w automatyce przemysłowej.
Zapomnisz o wszystkich swoich przyzwyczajeniach: MARKING system jest łatwy w obsłudze i odpowiedni do wszelkich zastosowań.
Moduł zwrotu energii D1000 firmy YASKAWA umożliwia oszczędność energii oraz przestrzeni. Idealnie nadaje się zarówno do indywidualnych napędów jak i do systemów z napędem falownika, serwo osi czy robotów. Działanie urządzenia D1000 polega na zwracaniu nadmiaru energii hamowania z powrotem do sieci, dzięki czemu energia nie jest przekształcana w ciepło. Takie rozwiązanie pozwala na zmniejszenie kosztów oraz zużycia energii, a co więcej, przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.
Odpowiednie do wszelkich zastosowań — zarówno do oznaczania cienkich przewodów jednożyłowych, jak i grubych kabli.
Niezależnie jakiej szerokość złącza potrzebujesz – w naszej ofercie zawsze znajdziesz odpowiedni oznacznik.
Niezależnie od wymagań: nasze różnorodne materiały i rodzaje montażu zapewniają prawidłowe rozwiązania dla każdego przypadku.
Wykonane z blachy aluminiowej o grubości 2.5mm, wysokość 2...9U, szerokość 2...84 HP o wielu typach wykończenia.
Dostępne wersje nieekranowane lub ekranowane (EMC).
Z lub bez funkcji odłączania, z uchwytami w różnych kształtach i z osłoną mechaniczną. Dostępne wersje z ekranowaniem EMC.
Dostępne moduły o wysokości 3U lub 6U, z panelami tylnymi z wycięciami na jedno lub więcej gniazd. W ofercie wersje HF z pełnym z ekranowaniem.
Urządzenia filtrujące dedykowane do znakowarek laserowych, okulary ochronne oraz szyby inspekcyjne.
Carlo Gavazzi oferuje szeroką gamę czujników fotoelektrycznych, które są wykorzystywane powszechnie w maszynach pakujących, systemach drzwi automatycznych i wielu innych zastosowaniach przemysłowych. Nasza gama obejmuje czujniki odbiciowe, z tłumieniem tła, retro-refleksyjne, z polaryzacją wiązki i funkcją bariery, wykrywające obiekty przezroczyste i rozpoznające kolory. Fundamentami naszego podejścia rynkowego są innowacyjność i jakość.
Dostępe róznego typu złącza do stosowania w 19” kasetach i obudowach wolnostojących, szyny zbiorcze oraz proste elementy elektryczne.
Carlo Gavazzi oferuje szeroką gamę czujników magnetycznych stosowanych do wykrywania bliskości. Istnieje wiele różnych stylów, w tym m.in. prostopadłościenne, cylindryczne i szczelinowe. Ponadto, specjalne kodowane magnesy i czujniki umożliwiają ich użycie w aplikacjach związanych z bezpieczeństwem.
Czujniki magnetyczne są często stosowane w windach i wyciągach, systemach sterowania bramą, wykrywania poziomu i kontroli dostępu. W instalacjach windowych do wyrównania poziomu kabiny dźwigu z podłożem zwykle stosowane są otwarte czujniki, a do rozpoznawania górnej i dolnej części podłoża wykorzystywana jest wersja bistabilna. Kolorowe czujniki magnetyczne Carlo Gavazzi pomagają instalatorom przy sterowaniu czujnikami, zmniejszając ryzyko pomyłek i straty czasu
Analizatory akumulatorów firmy Fluke to idealne przyrządy testujące do konserwacji, rozwiązywania problemów i testów wydajności pojedynczych akumulatorów stacjonarnych oraz baterii akumulatorów wykorzystywanych jako systemy awaryjne w centrach danych, sieciach telekomunikacyjnych, systemach dystrybucji zasilania oraz wielu innych. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika, niewielkich wymiarach oraz wytrzymałej konstrukcji analizatory akumulatorów gwarantują optymalną wydajność, wyniki testów oraz niezawodność.
Dostępne w zestawach z pełnym okablowaniem dla standardu SCHUKO/UTE dla napięć zasilających 115 / 230VAC.
Fluke oferuje szeroki wachlarz sprzętu do kalibracji procesów – od kalibratorów po przyrządy diagnostyczne dla operatorów procesów przemysłowych. Gama przyrządów obejmuje: kalibratory dokumentujące procesy, kalibratory wielofunkcyjne do procesów, kalibratory jednofunkcyjne oraz wielofunkcyjne temperatury i kalibratory petli kontrolnych mA.
Firma Fluke oferuje równiez cala linie iskrobezpiecznych kalibratorów procesów, przeznaczonych do testowania urzadzen znajdujących sie w miejscach, gdzie mogą występowac gazy wybuchowe.
Opisy zastosowań
Aby pokazać Ci jak wykorzystać przyrządy do kalibracji procesów, opracowaliśmy rozbudowane opisy zastosowań zawierajace dokładne instrukcje wraz z przykładami sposobów przeprowadzania najczęstszych prac.
Aby uniknąć zakłóceń w odbiornikach, należy stosować przetworniki DC/DC, które stale dostarczają regulowane napięcie stałe.
Fluke Connect™ to najlepszy sposób na utrzymanie kontaktu z zespołem bez wracania z terenu. Zacznij od razu oszczędzać czas i zwiększać wydajność.
Dzięki ponad 20 różnym narzędziom testowym Fluke, Fluke Connect umożliwia identyfikowanie i szybkie rozwiązywanie problemów przy jednoczesnym bezpiecznym udostępnianiu danych odpowiednim osobom w odpowiednim czasie.
Firma Fluke oferuje asortyment multimetrów cyfrowych, zaspokajający wszystkie potrzeby użytkowników. Multimetry sklasyfikowano w pięciu unikalnych kategoriach obejmujących szeroki zakres zastosowań (w tym również wykonywane przez Ciebie prace).
Modele do codziennego użytku
Multimetry cyfrowe firmy Fluke łączą w sobie szereg elektronicznych funkcji pomiarowych. Multimetr to przyrząd znany również pod nazwami „wolto- i omomierz” (w języku angielskim w skrócie „VOM”) oraz „multimetr samochodowy”.
Multimetry marki Fluke są skonstruowane tak, by umożliwiały szybsze i efektywniejsze wykonywanie prac pomiarowych oraz zapewniały wyższą dokładność pomiarów. W asortymencie oferowanych przez nas modeli można znaleźć multimetr dla każdego budżetu i dla każdego zastosowania. Nasza oferta obejmuje cały wachlarz multimetrów: od ręcznych multimetrów serwisowych po zaawansow
Skorzystaj z przyrządu na podczerwień, aby przeprowadzić szczegółowe i dokładne badania w każdym środowisku. Firma Fluke oferuje kamery termowizyjne , które pomagają rozwiązać codzienne problemy w pracy. Dostępne są następujące serie: korzystna cenowo i łatwa w obsłudze seria Performance, seria Professional oferująca najwyższą jakość obrazu i zaawansowane funkcje oraz seria Expert zapewniająca wyjątkowy komfort podglądu, szeroki zestaw funkcji oraz szczegółowe obrazy. Ponadto każda kamera z serii Performance, Professional i Expert jest standardowo wyposażona w rozwiązanie Fluke Connect™ , co pozwala na składowanie obrazów w jednej lokalizacji do porównania w późniejszym czasie i uzyskania zatwierdzeń lub odpowiedzi na pytania bez opuszczania miejsca pracy.
Ochrona przed przepięciami do zasilaczy prądowych nadaje się do wszystkich zastosowań, od zasilania po urządzenie.
Gama przewodzących czujników poziomu Carlo Gavazzi doskonale odpowiada większości aplikacji do kontroli poziomu. Typowe zastosowania to kontrola poziomu i wykrywanie przepływu w przemyśle rolnym, chemicznym, spożywczym, dystrybucji wody i oczyszczania.
Czujniki przewodzące zostały zaprojektowane ze szczególnym naciskiem na rozwiązania, które spełniają wszystkie typowe wymagania projektanta panelu, takie jak użyteczność, elastyczność, przystępność i rozmiar, minimalizując zapotrzebowanie na miejsce i pozwalając na montaż w małych obudowach.
Optyczne czujniki poziomu z niemodulowanym światłem podczerwieni to najlepsze rozwiązanie do wykrywania cieczy w przemyśle spożywczym i chemicznym.
Anemometr z detekcją optoelektroniczną do pomiaru prędkości przepływu powietrza. Wbudowany ogrzewacz i uszczelnienie przeciwpyłowe. Wejścia i wyjścia zabezpieczone przed odwrotną polaryzacją i przepięciami.
Opatentowany styk tnący to sposób przyłączania, który pozwala zaoszczędzić czas — bez przygotowywania przewodów.
Przetwornik pomiaru prędkości przepływu powietrza to idealny do zastosowań dokładnego sterowania wentylacją. Działa on na zasadzie innowacyjnego anemometru HFM. Dostępny jest z wyjściem prądu lub napięcia.
Kompaktowe złączki sprężynowe klatkowe zapewniają bezpieczne, stałe połączenie również przy wysokim obciążeniu drganiami.
Ograniczenie sił wtykowych w przypadku złączy wtykowych umożliwia łatwe i bezpośrednie wtykanie przewodów.
Cenione na całym świecie złączki śrubowe klatkowe spełniają najwyższe wymogi i pokrywa bardzo szerokie spektrum zastosowań.
PSSuniversal Controller dostępne są dla najprzeróżniejszych aplikacji standardowych i dotyczących bezpieczeństwa. W połączeniu z modułami E/A stosowane są jako systemu sterujące.
Łączenie przewodów wszelkiego rodzaju, bezpieczne i zapewniające długotrwałą stabilność: przyłącza wieloprzewodowe dzięki możliwości podłączenia kilku końcówek oczkowych do jednego sworznia.
Carlo Gavazzi oferuje szeroką gamę przekaźników półprzewodnikowych (SSR) wykorzystujących technologię bezpośredniego spajania miedzi w celu zwiększenia trwałości i niezawodności. Oferujemy również pełną gamę półprzewodników SSR z wbudowanym radiatorem. Oprócz oświetlenia i przełączania pomp, przekaźniki SSR są powszechnie stosowane przy produkcji tworzyw sztucznych, opakowań, w przetwórstwie spożywczym i systemach HVAC. Przekaźniki półprzewodnikowe wytrzymują warunki wilgotne i nie działa na nie para w otaczającym środowisku. Nowa seria RG, na przykład, spełnia wymogi dyrektywy RoHS i nie zawiera rtęci. Przekaźniki z tej serii mogą pracować przy względnej wilgotności kondensującej 95 %. Ponadto, szerokość 17,5 mm umożliwia stosowanie ich w małych ekspresach do kawy/piekarnikach.
Wybierz okrągłe złącza wtykowe z obszernego programu produktów specjalisty od okrągłych złączy wtykowych.
Modułowa budowa oraz uniwersalność wkładek stykowych oferuje użytkownikowi nieograniczone niemal możliwości zastosowania.
Carlo Gavazzi oferuje szeroką gamę przekaźników elektromechanicznych do automatyki przemysłowej. Są one montowane w formie wtyczek i płytek obwodów drukowanych. Wiele z naszych przekaźników jest standardowo wyposażonych w przycisk testowy, a także wskaźnik diodowy. Przekaźniki Carlo Gavazzi są często stosowane w panelach sterowania, systemach sterowania instalacjami HVAC, systemach sterowania pompami i kompresorami i w produktach elektronicznych i w towarach konsumpcyjnych.
Bezpieczniejsze przyłączanie przewodów w kilku krokach bez specjalnych narzędzi — z zastosowaniem systemu instalacyjnego.
Carlo Gavazzi oferuje pełną gamę wyłączników krańcowych i bezpieczeństwa, dostarczając producentom maszyn i producentom paneli globalne i kompleksowe rozwiązania umożliwiające maszynom poprawne działanie i minimalizując przestoje procesu i ryzyko personelu. Wyłączniki mogą być obsługiwane za pomocą zmiennych procesowych, takich jak ciśnienie, temperatura, przepływ, prąd, napięcie i siła, działających w charakterze czujników w procesie i służących do automatycznego sterowania systemem. Wyłączniki krańcowe i bezpieczeństwa, klasyfikowane według aplikacji, umożliwiają łatwiejszy wybór odpowiedniego wyłącznika. Istnieje ponad 8000 różnych typów do automatyki przemysłowej, jak również do wind i systemów drzwi, ułatwiając niezawodne i bezpieczne dla personelu działanie maszyn.
Szybkie i proste oprzewodowanie modułów fotowoltaicznych i falowników na miejscu i bez specjalnych narzędzi.
Konfekcjonowane indywidualnie złącza wtykowe i przewody do transmisji danych z prędkością do 40 GB/s.
Wyłączniki awaryjne dzięki różnym wariantom, jak np. podświetlenie lub wyposażenie w klucz są bezpiecznym rozwiązaniem dla każdego rodzaju instalacji. PITestop nadają się zarówno do montażu wewnętrznego lub zewnętrznego dla zapewnienia bezpieczeństwa człowieka i maszyny.
Oszczędzaj czas: nasze konfekcjonowane kable systemowe przyłącza się bezbłędnie w mgnieniu oka.
Carlo Gavazzi oferuje szeroką gamę przekładników prądowych. Rozróżniamy przekładniki z wyjściem analogowym, które znajdują szerokie zastosowanie między innymi w aplikacjach pompowych do diagnostyki pracy pompy poprzez bezpośredni pomiar prądu. Ponadto Gavazzi oferuje szeroki asortyment przekładników z wyjściem 5A/1A do współpracy z licznikami i analizatorami energii, gdzie rozróżniamy modele zamknięte i otwierane tzw. wersja split-core.
Kabel konfekcjonowany lub z metra – u nas znajdziesz odpowiednie rozwiązanie do wszystkich zastosowań.
Regulowany zasilacz, wewnętrzny filtr szumów, zabezpieczenie przed zwarciem. Standardowo korekcja współczynnika mocy (PFC). Wysoka sprawność. Niewielki rozmiar. Montaż na szynie DIN 7,5 lub 15 mm. Zaciski śrubowe, zaciski sprężynowe. Moc wyjściowa: 5, 10, 18, 30, 60, 90, 100, 120, 120(N), 240, 300, 480 W. napięcia wyjściowe to odpowiednio 5-48 VDC.
Przycisk akceptacji PITenable to uruchamiane ręcznie urządzenie zgłoszeniowe stosowane podczas pracy w obszarze zagrożenia jak np. dokonywanie nastaw maszyn lub instalacji. Dzięki pracy 3-stopniowej można je obsługiwać jedną ręką.
Może być stosowany jako dwu- lub trójfazowy. Standardowo korekcja współczynnika mocy (PFC). Wysoka sprawność. Funkcja połączenia równoległego. Niewielki rozmiar. Montaż na szynie DIN 7,5 lub 15 mm. Zaciski śrubowe. Moc wyjściowa: 120, 240, 480, 960 W.
Szybko, przejrzyście, bezbłędnie: dokładne podłączenie żył systemu polowego z jednostką sterującą.
PMI to nowoczesne terminale operatorskie wyposażone w ekran dotykowy, dostępne w wielu rozmiarach i z różnymi opcjami obsługi i monitorowania instalacji i maszyn.
Wybierz okrągłe złącza wtykowe z obszernego programu produktów specjalisty od okrągłych złączy wtykowych.
Wybierz okrągłe złącza wtykowe z obszernego programu produktów specjalisty od okrągłych złączy wtykowych.
Zamknięta, kompaktowa konstrukcja. Uniwersalne wejście AC w pełnym zakresie: 88 do 264 VAC lub 120 do 375 VDC. Zabezpieczenie przed zwarciem. Moc wyjściowa 20W lub 35W. Natężenie wyjściowe: od 0,9 A do 9,0 A. Niski pobór mocy w trybie czuwania, poniżej 0,3 W.
Przy użyciu przewodów konfekcjonowanych można szybko i wygodnie podłączyć czujniki i urządzenia wykonawcze.
Moduł nadmiarowy umożliwia połączenie 2 lub więcej zasilaczy w celu zapewnienia zasilania prądem stałym w przypadku awarii jednego z zasilaczy. Montaż na szynie DIN 7,5 lub 15 mm. Moc wyjściowa do 240W.
Przy użyciu przewodów konfekcjonowanych można szybko i wygodnie podłączyć czujniki i urządzenia wykonawcze.
Za pomocą puszek rozgałęźnych można ułożyć okablowanie w polu w szybki i przejrzysty sposób.
Istnieją przepisy, które wymagają, aby urządzenia były bezpieczne i począwszy od etapu projektowania należy uwzględniać bezpieczeństwo, które musi być brane pod uwagę na wszystkich etapach okresu użytkowania urządzenia: od projektowania poprzez instalację i konserwację. Zatrzymania awaryjne i bramki bezpieczeństwa, sterowanie oburęczne, bariery świetlne, maty bezpieczeństwa i krawędzie, a także monitory zatrzymania i moduły podnoszenia. Moduły bezpieczeństwa Carlo Gavazzi zapewniają łatwość instalacji, prosty tryb pracy i natychmiastowe wykrywanie usterek do poziomu zapewnienia bezpieczeństwa „e” zgodnie z normą EN ISO 13849-1.
Za pomocą puszek rozgałęźnych można ułożyć okablowanie w polu w szybki i przejrzysty sposób.
Za pomocą puszek rozgałęźnych można ułożyć okablowanie w polu w szybki i przejrzysty sposób.
Za pomocą puszek rozgałęźnych można ułożyć okablowanie w polu w szybki i przejrzysty sposób.
Pomiary czasu, zliczanie impulsu, częstotliwości i prędkości. Różne rozmiary szyny DIN od 24 x 48 do 48 x 96. Wyświetlacze jedno- i dwuliniowe przedstawiające wartości rzeczywiste i nastawione.
Projektuj elastycznie swoje okablowanie w terenie z wykorzystaniem konfekcjonowanych złączy wtykowych.
Liczniki i mierniki godzin. Mogą pracować przy bardzo niesprzyjającej temperaturze, wilgotności, zapyleniu lub wibracjach. W przypadku utraty zasilania dane są zachowane na zawsze. Dostępne instrumenty dwufunkcyjne.
Projektuj elastycznie swoje okablowanie w terenie z wykorzystaniem konfekcjonowanych złączy wtykowych.
Liczniki i mierniki godzin. Mogą pracować przy bardzo niesprzyjającej temperaturze, wilgotności, zapyleniu lub wibracjach. W przypadku utraty zasilania dane są zachowane na zawsze. Dostępne instrumenty dwufunkcyjne.
Maksymalne możliwości — przy rozdzielaniu sygnałów lub adaptowaniu różnych wielkości montażowych.
Projektuj elastycznie swoje okablowanie w terenie z wykorzystaniem konfekcjonowanych złączy wtykowych.
Projektuj elastycznie swoje okablowanie w terenie z wykorzystaniem konfekcjonowanych złączy wtykowych.
Przy użyciu przewodów konfekcjonowanych można szybko i wygodnie podłączyć czujniki i urządzenia wykonawcze.
Wielofunkcyjne 3-fazowe analizatory parametrów sieci. Pełny zestaw zmiennych dostępnych do wykonania pełnej analizy obciążenia. Pomiar energii dla podziału kosztów. Kontrola obciążenia i zapobiegania awarii. Do spełnienia wielu różnych potrzeb aplikacji.
Za pomocą puszek rozgałęźnych można ułożyć okablowanie w polu w szybki i przejrzysty sposób.
Jednofazowe i trójfazowe liczniki i analizatory zużycia energii, do montażu panelowego lub na szynie DIN. Na żądanie certyfikat MID.
Trójfazowy kompaktowy przetwornik mocy do pomiaru głównych zmiennych elektrycznych. Budowa do montażu na szynie DIN. Porty komunikacyjne RS485/RS232, port Ethernet, na żądanie dostępne wyjścia impulsowe i alarmowe.
Analizator Energii DC - moduł VMUE oraz moduł VMU-X zasilający i moduł komunikacyjny RS485.
Carlo Gavazzi oferuje szeroką gamę cyfrowych mierników panelowych (amperomierzy, woltomierzy, mierników częstotliwości, mierników temperatury i regulatorów temperatury, tachometrów i liczników taryfowych) dla producentów OEM, paneli i klientów MRO. Rodzina modułowych produktów DPM zasila zaawansowane rozwiązania, w których konieczny jest pomiar prędkości procesu i odpowiedniej liczby jednocześnie wytwarzanych elementów.
Zintegrowany modułowy lokalny system monitorowania do zarządzania energią oparty na dostępie do Internetu.
Generatory kanałowe standardowe, Interfejs RS232/RS485 typu Plug&Play, Interfejs sterownika i Modbusa z wbudowanym modemem GMS lub zewnętrznym modemem radiowym, Bramki do systemów Fieldbus.
Różne cyfrowe i analogowe zasilane magistralą czujniki dla zdecentralizowanej instalacji, w tym PIR, magnesowe, indukcyjne, dymu, wody, wilgotności, luksów i prędkości wiatru.
Czujniki temperatury do użytku na wolnym powietrzu. Płaska obudowa czujnika. Zasilanie przez siec Dupline.
Repeater sygnału Dupline do zwiększenia zasięgu transmisji. Do wszystkich rodzajów sygnałów Dupline. Ponownie generuje sygnał nośny Dupline prez wyjście generatora kanałowego.
Modem linii prywatnej do transmisji sygnałów Dupline na duże odległości, repeatery optyczne do przetwarzania sygnałów Dupline z postaci elektrycznej na optyczną.
Panelowy wyświetlacz tekstu do odczytywania alarmów, stanu sygnałów i wartości analogowych. Panelowy moduł diodowy do sygnalizacji stanu sygnału cyfrowego. Wskaźnik stanu LED. 16 kanałów Dupline. Każda z diod 16 LED wskazuje stan przypisany jej kanału cyfrowego.
Zasilanie 3-przewodowe używane gdy wiele modułów Dupline jest zasilane przez magistralę DC. Możliwośc równoległego podłączenia wielu układów w celu zwiększenia długości i rozpiętości systemu.
Różne moduły analogowe wejściowe z wejściem 0-20 mA, 4 -20 mA, 0-10 VDC i Pt100. Dostępne w obudowie szyny DIN, jak również zasilane magistralą urządzenia w obudowach o małych rozmiarach dla zdecentralizowanej instalacji.
Czujnik obszaru jest dedykowany do detekcji ruchu obiektu w określonym obszarze. Obszar działania czujnika jest większy dzięki występowaniu kilku dróg świetlnych. Wykrycie obiektu odbywa się poprzez przerwanie jednej z tych dróg. Czujniki obszaru posiadają certyfikat CE.
Wielofunkcyjne liczniki oferują szeroki zakres podstawowych funkcji, takich jak: licznik, tachometr, timer, licznik wału czy licznik sekcji. Dzięki unikalnym funkcjom oraz szerokiemu zakresowi parametrów programowanych przez użytkownika, urządzenia te można z łatwością dostosować do wymagań konkretnych zastosowań.
Przełączniki krańcowe stosowane są do ograniczania pozycji końcowej, jak również do bezpiecznego wyłączania napędów w maszynach i urządzeniach technologicznych. Wbudowane przełącznikowe elementy zabezpieczające zapewniają bezpieczne przerwanie obwodu, nawet w przypadku awarii.
Bardzo bogata oferta czujników pojemnościowych ogólnego zastosowania. Dostępne są także modele dedykowane do ekstremalnych temperatur, ze zwiększoną strefą działania a także do pomiaru poziomu np. cieczy.
Sterowniki do czujników służą do przetworzenia sygnałów wejściowych z czujnika za pomocą różnych logik i funkcji oraz do transmisji sygnałów przekaźnikowych lub tranzystorowych.
Dzięki niewielkiej konstrukcji, przełącznik bezpieczeństwa TX idealnie nadaje się do montażu na profilu płotów zabezpieczających.
West Control Solutions jest globalnym specjalistą w zakresie produkcji i dystrybucji aparatury do kontroli procesów i temperatury. Bogaty asortyment obejmuje produkty czterech wiodących marek: CAL, Partlow, PMA oraz West, dzięki czemu użytkownicy mogą wybierać z szerokiej gamy regulatorów z pojedynczą pętlą lub wielopętlowych, ograniczników, wskaźników, nadajników, a także rejestratorów oraz przyrządów do gromadzenia danych.
Terminale I/O są powszechnie stosowane do podłączania rozmaitych urządzeń w środowisku przemysłowym, zapewniając jednocześnie doskonałą konfigurację systemu.
Złącza czujników firmy Autonics zapewniają wygodę użytkowania oraz znacznie skracają czas instalacji podczas konfigurowania systemów bazujących na czujnikach.
Przewody przyłączeniowe firmy Autonics cechuje wysoka niezawodność i kompatybilność, a co więcej, można je stosować z różnymi sterownikami, PLC i Servo.
Przełączniki przyciskowe to uniwersalne produkty do uruchamiania obwodów sterowania używane do rozmaitych zastosowań przemysłowych.
Przełączniki pokrętne to przełączniki zmieniające stosowane do sterowania aplikacjami wymagającymi automatycznej/ręcznej zmiany lub sygnalizacji wizualnej.
Lampki sygnalizacyjne stanowią źródło światła wykorzystywane do monitorowania, a także do wizualnego wyróżniania rozmaitych stanów kontroli lub działania aplikacji.
Buzzery to sygnalizatory dźwiękowe informujące o różnych stanach kontroli, w ofercie dostępne są buzzery piezoelektryczne i elektromagnetyczne.
Dostępne szafy z serii VARISTAR EMC charaktryzują się wys. 24...47U, szer. 600/800 mm, głęb. 600…1200 mm, obciążenie graniczne 400-800 kg oraz IP55.
Odbiciowe, refleksyjne, refleksyjne z polaryzacją oraz typu barierowego o dużej strefie działania (do 15 m), czujniki światłowodowe. Kompaktowe rozmiary, obudowy cylindryczne, prostopadłościenne i widełkowe. Uniwersalne zakresy napięć 12-24 VDC i 24-240 VAC/DC.
Większość obiektów wyposażonych jest w instalacje elektryczne z uziemieniem zabezpieczającym przed uderzeniami piorunów lub przepięciami z sieci zasilającej. Dzięki nim prąd w bezpieczny sposób spływa do ziemi. Elektroda uziemiająca zapewnia połączenie obwodu elektrycznego z uziemieniem. Aby połączenie z uziemieniem było prawidłowe, w międzynarodowych oraz lokalnych normach elektrycznych i technicznych często podawana jest minimalna impedancja elektrody uziemiającej. International Electrical Testing Association zaleca testowanie elektrody uziemiającej co trzy lata, jeśli system jest w dobrym stanie oraz spełnia wymogi dotyczące okresu sprawności.
Jednostki analizujące CES łączą w jednym urządzeniu funkcję analizy transpondera oraz przekaźnik bezpieczeństwa.
Pojedyncze wyłączniki krańcowe zostały opracowane w ścisłej współpracy z producentami obrabiarek. Wysoka jakość materiałów, połączenie dojrzałej technologii, wysokiej precyzji i praktycznego projektu gwarantuje bezpośrednie działanie we wszystkich zastosowaniach przemysłowych. Mnogość projektów zapewnia szeroki zakres ich stosowania.
Elektra Tailfingen oferuje różnego rodzaju rozwiązania, dające się łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb.
Dla obrotowych i uchylnych drzwi i klap dostępne są alternatywnie bezpieczne wyłączniki zawiasowe PSENhinge. Dzięki nim użytkownik może cieszyć się znacznie większym poziomem dostępności urządzeń. Urządzenia PSENhinge są zabezpieczone przed manipulacją, ponieważ są wbudowane w sposób ukryty w urządzenie zabezpieczające - mianowicie w zawias, a przy tym zajmują niewiele miejsca.
System PSENsgate łączy bezpieczne nadzorowanie drzwi ochronnych, bezpieczną blokadę dostępu oraz elementy obsługi w jednym systemie. Obejmuje on również funkcje dodatkowe, takie jak zatrzymanie awaryjne oraz odblokowanie dróg ucieczki. Za pomocą tylko jednego, gotowego do zmontowania systemu można osiągnąć najwyższe kategorie bezpieczeństwa.
Pakiet narzędziowy TOOL fox obejmuje narzędzia do obróbki oraz narzędzia pomiarowe do wszelkiego rodzaju zastosowań.
Urządzenia wyposażone w hamulce awaryjne i samoczynne, wymagają monitoringu bezpiecznego zatrzymania w celu wyeliminowania potencjalnego zagrożenia nawet w przypadku gdy napęd jest odłączany od zasilania. Zwłaszcza w przypadku ładowania pionowego istnieje wysokie ryzyko upadku ładunku w wyniku działania grawitacji.
Bezpieczne nadzorowanie przewodów PLIDdys oferuje w przypadku połączeń dwuprzewodowych bezpieczne włączanie i tym samym maksymalne bezpieczeństwo przy długich odcinkach przewodów.
Triaki stosowane są do sterowania zasilaniem AC. Mogą być użyte jako proste przełączniki wył./zał. zastępujące przekaźniki elektromechaniczne, lecz cechuje je większa elastyczność (dzięki sterowaniu elektronicznemu) i niezawodność. Przy użyciu prostego obwodu sterowania fazami mogą one także posłużyć do kontroli poziomów zasilania poprzez obciążenie AC.
Moduły połączeniowe do sterowników bezpieczeństwa pozwalają obsługiwać większe instalacje i maszyny. Umożliwiają łączenie licznych jednostek bazowych oraz podłączanie zdecentralizowanych modułów PDP67.
W celu spełniania szczególnych potrzeb można łączyć różne moduły rozszerzeń. Konfiguracji sprzętu dokonuje się stosunkowo łatwo za pomocą oprogramowania PNOZmulti Configurator.
Bezpieczne moduły wejściowe/wyjściowe nadzorują funkcje bezpieczeństwa wymagające szybkiej reakcji, jak wyłączanie awaryjne, drzwi ochronne, kraty świetlne i obsługę dwuręczną.
Zgodnie z EN ISO 13850 funkcja zatrzymania awaryjnego jest funkcją, mającą na celu zapobieżenie grożącemu personelowi niebezpieczeństwu, uszkodzeniu maszyny lub usterkom w bieżącej pracy, jak również złagodzenie skutków zaistniałego już niebezpieczeństwa. Użytkownik wywołuje tę funkcję pojedynczą czynnością.
Dostępny szeroki zakres czujników kontaktronowych zarówno do montażu przewlekanego jak i powierzchniowego oraz panelowego; dostępne są również typy z certyfikatem EX. Dodatkowo w ofercie znajduje się szeroki zakres magnesów do aktywacji w/w czujników.
Przełączniki linkowe RPS są urządzeniami zatrzymania awaryjnego do ochrony dużych, kosztownych maszyn lub obszarów instalacji, których nie można chronić za pomocą obudowy lub pokrywy. Obszary instalacji lub maszyny można natychmiast rozłączyć z dowolnego punktu obszaru roboczego w przypadku niebezpieczeństwa.
Oferujemy szeroki zakres wyłączników dużej mocy na napięcia AC i DC. Proponujemy zarówno rozwiązania standardowe jak i wykonania wg potrzeb klienta.
Dostępne diody ogólnego stosowania, diody szybkie , Schottky w zakresie napięć pracy 20-1500V dla prądów w zakresie 0,6A do 15A w zależności od typu. W ofercie znajdują się również diody wysokonapięciowe (szybkie, superszybkie i wysokoprądowe) dla zakresu napięć 5-12kV.
W ofercie znajdują się moduły zawierające 1, 2 lub 6 tranzystorów IGBT w module. Dostępne napięcia pracy 600 / 1200 / 1400/ 1700V i prądy od 35 do 600A.
Dostępne inteligentne moduły mocy (IPM - ang. Inteligent Power Module) oparte są na tranzystorach IGBT wykonanych w technologii Planar-PT (15-300A / 600V) i Planar-NPT (15-300A / 600…1200V).
Softstarty do kontroli silników trójfazowych przy 400V dla sterowania poprzez dwie fazy od 0,75 do 110 kW i przez sterowanie przez 3-fazy od 4 do 800kW.
Bezpieczniki na napięcie do 690V AC. Typowe wkładki uzywane w obwodach dystrybucji energii i zabezpieczania linii zasilania.
Wyświetlacze alfanumeryczne charakteryzują się małym poborem mocy i dostępne są w następujących konfiguracjach: 8x1, 8x2, 16x1, 16x2,16x4, 20x1, 20x2, 20x4, 24x2,24x4, 40x2, 40x4.
Wyświetlacze charakteryzują się zwartym niskoprofilowym wykonaniem, małym poborem mocy i niskim napięciem zasilającym. Dostępne są w wersji z kontrolerem lub bez kontrolera w następujących rozmiarach: 80x80, 97x32, 98x32, 120x32, 122x32, 128x64, 128x128,192x128, 240x64, 240x128, 256x128, 320x240, 640x480.
Kompaktowy nastawny przekaźnik alarmowy z opcją monitorowania przełącznych styków wyjściowych i kontroli zmiennych procesu przy najwyższej niezawodności.
Seria uniwersalnych szafek naściennych SAPPHIRE dostępna jest w 74 rozmiarach. Z uwagi na wysoki stopień IP (IP66 dla obudów 1-drzwiowych i IP55 dla 2-drzwiowych) są idealnym rozwiązaniem dla systemów automatyki przemysłowej.
Dostępny szeroka gama wyświetlaczy TFT, które charakteryzują się zarówno wysoką rozdzielczością jak i wysokim kontrastem z dodatkową opcją podniesienia ilości kolorów do 65K / 262K dla wybranych typów.
Kompaktowe separatory standardowych sygnałów analogowych zapewniają prostą separację galwaniczną i przetwarzanie sygnałów w przypadku standardowych zastosowań.
Dostępne są diody w obudowach z gwintem (dla prądów 30-550A i zakresu napięć 400-1800V) i w obudowach pastylkowych (dla prądów 600-5700A i zakresu napięć 400-2800V).
Moduły tranzystorów MOSFET dostępne są w 2 seriach - SEMITRANS (125-450A / 100-200V) i SEMITOP (80-290A / 75-100V).
Dostępne są sterowniki do montażu przewlekanego, płyty sterujące z możliwościa dowolnego podłączenia oraz podstawy montażowe z serii SKYPER.
Dostępne typy - standardowe, szybkie, z barierą Schottky'ego dla prądów 0,5-1A i napięć 20-1000V w obudowach plastikowych o wymiarach: 3x3x1.8 (SO), 4.7x3.9x2.4 (SO), 8.5x6.6x.3.2 (SO/DIL), 8.5x6.6x3.2 (DIL).
Oprogramowanie do planowania i projektowania stacji automatyki przemysłowej i oznaczeń
Szeroki wybór kurtyn bezpieczeństwa typu 2 oraz 4. Kurtyny z wyjściem OSSD a także programowalne z opcjami mutingu lub blankingu. Rozdzielczości 14, 30mm a także wykrywania ciała i obecności. Maksymalna długość kurtyny to 180cm.
Przeznaczone do ogólnego stosowania. Dostępny zakres pojemności 1000 pF - 6,8 µF dla tolerancja: ±20%, ±10%, ±5% (na specjalne zamówienie). Zakres temperaturowy: -55°C do +100°C
YASKAWA L1000A to nowy falownik do zadań specjalnych związanych z podnoszeniem, zaprojektowany dla 3 milionów startów przy 165% prądu wyjściowego. Jego zaawansowane funkcje sterowania pozwalają na pracę w aplikacjach dla silników indukcyjnych i silników PM w systemach windowych przekładniowych i bezprzekładniowych.
Przeznaczone do aplikacji przełączających w układach zasilania, w modułach zwrotnic w systemach nagłośnienia, w układach sterowania oświetleniem oraz monitorach komputerowych i odbiornikach telewizyjnych.
T1000A to wysokowydajny wektorowy falownik do silników AC zaprojektowany specjalnie do zastosowań w przemyśle tekstylnym. Dzięki specjalnym funkcjom sprzętowym i programowym, falownik ten jest dostosowany do potrzeb przemysłu włókienniczego.
Dostępne są szafy serii Proline, która charaketryzuje się szerokim typoszeregiem. W skład serii wchodzą typowe szafy przemysłowe Proline dostarczane z płytą montażową oraz szafy serii Proline PC służące do budowy stanowiska komputera PC na produkcji.
Popularne czujniki wizyjne do prostych aplikacji wizyjnych dostępne w wersjach: Object recognition (OBJ), Advanced Object recognition (AOR), Identification (ID) and Professional (PRO).
Inteligentne kamery dostępne z kilku wersjach rozdzielczości: VGA, 1,3Mpix, 2Mpix oraz 5Mpix, wymiennymi obiektywami i oświetlaczami. Oprogramowanie Impact udostępnia wiele narzędzi inspekcyjnych.
Bez względu na rodzaj zastosowania i branży, w jakich mają zostać użyte moduły przekaźnikowe: u nas znajdziesz najlepsze rozwiązanie.
Bez względu na rodzaj zastosowania i branży, w jakich mają zostać użyte moduły przekaźnikowe: u nas znajdziesz najlepsze rozwiązanie.
Dostępne w standardzie 19” lub metrycznym w kilku seriach - minirack, Novastar, Varistar, eurorack i 19" Labrack.
Przemysłowy Ethernet sprawdził się już w automatyce przemysłowej — bo jest powszechny, szybki i ekstremalnie elastyczny.
Obudowy plastikowe z drzwiczkami pełnymi lub przeszklonymi, przeznaczone do stosowania w agresywnym środowisku o stopień ochrony IP66.
Teraz możesz realizować kompleksowe i elastyczne rozwiązania urządzeń, idealnie dopasowane do indywidualnych wymagań.
Obniż koszty za energię przez pomiar przepływu energii, monitorując jej jakość i rejestrując dane energetyczne.
Separacja przetwarzanych sygnałów w strefach niebezpiecznych/bezpiecznych i przekazywanie do czujników 2-przewodowych w Strefie 1 wg ATEX.
Tutaj znajdziesz pasujące rozwiązanie do najróżniejszych wymagań pomiarów prądu i napięcia.
Gama czujników ultradźwiękowych Carlo Gavazzi przeznaczona jest do pomiaru odległości i detekcji obiektów w trudnych warunkach. Dostępne są różne rodzaje wyjść do wykrywania obecności i nieobecności. Czujniki idealnie nadają się do wykrywania obiektów przezroczystych.
Czujniki radarowe są standardowo wykorzystywane do swobodnego otwierania wszelkich typów drzwi automatycznych (przesuwnych, wahadłowych, składanych, obrotowych, bram szybkobieżnych, bram uchylnych itp.).
Aby zapewnić doskonałą kontrolę drzwi przesuwnych, firma Carlo Gavazzi opracowała czujnik „Guardian” – najbardziej zaawansowany nadziemny czujnik ruchu i obecności nadzorujący obszar wejścia i wyjścia, zapewniając w ten sposób ochronę osób.
Dostępny szeroki typoszereg termostatów pojedyńczych - grzanie/chłodzenie oraz podwójną z funcją zarówno grzania jak i chłodzenia w jednym, a dla bardziej rozbudowanych typów dodany jest wyświetlacza informacyjny. Dostępne napięcia zasilania 115/230VAC. .
Dostępne wersje 3 lub 6 wentylatorowe, z włacznikiem lub bez na napięcia zasilania 24DC i 115 / 230VAC. Opcjonalnie dostępne na specjalne życzenie wersje EMC
Grzałki bez lub z wentylatorem, o mocy 20-550W , do montażu na specjalnym uchwycie dostarczanym wraz z grzałką.
Dostępne wentylatory zabudowane o wydajności 25 - 640 m3/h z dodatkowymi kratkami wentylacyjnymi o stopniu ochrony IP54/IP55. Opcjonalnie możliwość wykonania EMC.
Postaw na pewne rozwiązania: urządzenia UPS to najwyższa dyspozycyjność urządzeń i systemów.
Wiatrowskaz do pomiaru względnego kierunku wiatru. Wykrywanie optoelektroniczne. Wbudowany ogrzewacz i uszczelnienie przeciwpyłowe. Wejścia i wyjścia zabezpieczone przed odwrotną polaryzacją i przepięciami.
Lusterka i taśmy do odbiciowych czujników fotoelektrycznych. Obudowy cylindryczne i prostokatne, do montażu na śruby lub przyklejane.
Moduły komunikacyjne PSSuniversal dostępne są dla bezpiecznych, nie zabezpieczonych i kombinowanych aplikacji. Dodatkowo w systemie PSSuniversal z modułami radiowymi mogą być realizowane bezprzewodowe aplikacje w otoczeniu przemysłowym.
Systemy sterowania Motion Control PMCprimo składają się z technologii PLC oraz Motion. Przejmują one w obrębie urządzenia zadania automatyzacji wraz z zarządzaniem ruchem w przypadku wielu oddzielonych od siebie przestrzennie serwoosi.
Przekaźniki czasowe są często wykorzystywane w centrach sterowania silnikami, maszynach pakujących, instalacjach HVAC, panelach sterowania i kontroli procesu. Carlo Gavazzi oferuje szeroką gamę przekaźników do montażu w tylnej lub czołowej części panelu. Są one dostępne z różnymi rodzajami obudowy z wyjściem przekaźnikowym SPDT lub DPDT i posiadają większość funkcji pomiaru czasu (opóźnienie włączone, przedział, opóźnienie wyłączone, tryb jednokrotnego pomiaru, prędkość zerowa, gwiazda-trójkąt i praca cykliczna). Nasze przekaźniki czasowe są przystosowane praktycznie do każdej aplikacji. Carlo Gavazzi oferuje również szeroką gamę liczników elektromechanicznych i elektronicznych wykorzystywanych w różnych segmentach rynku, takich jak opakowania, budynki, windy lub w zastosowaniach przemysłowych, gdzie wymagana jest określona funkcja lub kombinacja różnych funkcji, np. miernik godzin, licznik impulsów.
Dzięki serwomotorom PMCtendo macie Państwo do dyspozycji nowoczesną.rodzinę serwomotorów. Do każdego zastosowania otrzymujecie Pastwo właściwy silnik, niezależnie od tego, czy najważniejszy dla Państwa jest akurat wymiar, dynamika, możliwość regulacji lub systemy feedback.
Zachęcamy do użycia kabli certyfikowanych przez TÜV do bezpiecznego okablowania instalacji fotowoltaicznej.
Lampy mutingu PITsign wskazują, że bezdotykowe urządzenie ochronne zostało zmostkowane. Nadają się do wszystkich zastosowań mutingu zgodnie z normą IEC 61496-1.
Przełącznik trybów pracy PITmode oferuje dwie funkcje w jednym kompaktowym urządzeniu: Wybór trybu pracy i regulacja uprawnień dostępu do maszyny.
Niski profil, niewiele ponad 55 mm wysokości. Koncepcja modułowa zgodnie ze standardem DIN. Dostępne od 1 do 5 modułów DIN. Wszystkie modele (poza SPM1) posiadają czołowy potencjometr do regulacji napięcia wyjściowego.
Terminale operatorskie PX i PXT z wyświetlaczem liniowym umożliwiają obsługę instalacji i maszyn oraz wyświetlanie prostych komunikatów tekstowych.
Istnieją przepisy, które wymagają, aby urządzenia były bezpieczne i począwszy od etapu projektowania należy uwzględniać bezpieczeństwo, które musi być brane pod uwagę na wszystkich etapach okresu użytkowania urządzenia: od projektowania poprzez instalację i konserwację. Zatrzymania awaryjne i bramki bezpieczeństwa, sterowanie oburęczne, bariery świetlne, maty bezpieczeństwa i krawędzie, a także monitory zatrzymania i moduły podnoszenia. Moduły bezpieczeństwa Carlo Gavazzi zapewniają łatwość instalacji, prosty tryb pracy i natychmiastowe wykrywanie usterek do poziomu zapewnienia bezpieczeństwa „e” zgodnie z normą EN ISO 13849-1.
Za pomocą puszek rozgałęźnych można ułożyć okablowanie w polu w szybki i przejrzysty sposób.
Elektroniczne liczniki, mierniki godzin i przekaźniki czasowe z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym (niski pobór mocy) lub diodowym (dobra widoczność) i ręcznym lub automatycznym kasowaniem. Dostępny zasilacz z niewymienną baterią litową.
Elektroniczne liczniki, mierniki godzin i przekaźniki czasowe z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym (niski pobór mocy) lub diodowym (dobra widoczność) i ręcznym lub automatycznym kasowaniem. Dostępny zasilacz z niewymienną baterią litową.
Liczniki czasu wyświetlają cykl pracy instalacji, maszyn oraz urządzeń. Dostarczają one informacji o terminie wygaśnięcia okresu gwarancyjnego, godzinach pracy, a także dokonują odliczania czasu do następnej zaplanowanej operacji. Nasza firma posiada w ofercie także szereg nastawnych liczników czasu, które można stosować do regulatorów zależnych od czasu.
Liczniki sumujące są z reguły wykorzystywane do rejestrowania liczby zdarzeń oraz do wyświetlania wyników w postaci cyfrowej wartości liczbowej. Najważniejsze cechy tych niezwykle uniwersalnych urządzeń to, podobnie jak w przypadku innych produktów firmy HENGSTLER, najnowsza technologia, atrakcyjna konstrukcja, wysoka jakość i niezawodność. Przykładowe obszary zastosowań to: zliczanie produkcji czy rejestrowanie objętości przepływu.
Regulatory temperatury to urządzenia, które odbierają wartość pomiaru temperatury i wysyłają odpowiedni sygnał celem utrzymania wymaganej wartości temperatury.
Przełączniki krańcowe stosowane są do ograniczania pozycji końcowej, jak również do bezpiecznego wyłączania napędów w maszynach i urządzeniach technologicznych. Wbudowane przełącznikowe elementy zabezpieczające zapewniają bezpieczne przerwanie obwodu, nawet w przypadku awarii.
Wielofunkcyjne mierniki panelowe stosowane są w różnych procesach przemysłowych jako urządzenia do pomiaru i monitorowania napięcia, prądu, częstotliwości i ciśnienia.
Przy wyborze odpowiednich przekaźników kluczowe kryteria to bez wątpienia możliwości oferowane przez konkretne urządzenie oraz dostępny zakres modeli. Bogate doświadczenie oraz szeroka gama oferowanych produktów to wizytówka firmy HENGSTLER. Nasze przekaźniki, których ofertę stale rozszerzamy z myślą o naszych klientach, odzwierciedlają zebraną wiedzę i umiejętności.
Wyłączniki bezpieczeństwa NZ.VZ.VS wyposażone są w elektromagnetyczną blokadę osłony. Kiedy blokada działa, nie można otworzyć osłony. Wyłączniki bezpieczeństwa z linii NZ.VZ.VS są wyłącznikami z oddzielnym aktuatorem. Ich obudowa z anodowanego stopu odlewanego pod ciśnieniem zaprojektowana została zgodnie z EN50041.
Wyświetlacze dostępne są w szerokim zakresie rozmiarów i umożliwiają odczyt ponad 60 znaków i sygnałów, dzięki czemu idealnie nadają się do monitorowania różnych parametrów.
Sterowniki mocy stosowane są do kontroli ilości prądu elektrycznego w urządzeniach, takich jak grzejniki, piece, termostaty czy silniki.
Solidny, metalowy przełącznik bezpieczeństwa STA jest fizycznie kompatybilny ze sprawdzonymi przełącznikami TP i STP firmy EUCHNER w plastikowych obudowach. Dzięki obudowie z odlewanego ciśnieniowo aluminium, jak również znacznemu stopniowi ochrony IP 67, przełącznik może wytrzymać nawet najbardziej ekstremalne warunki zewnętrzne. Podobnie jak przełączniki TP i STP, STA także wyposażono w mechanizm blokujący osłony oraz monitoring mechanizmu blokowania.
Wyłączniki awaryjne to ręcznie obsługiwane urządzenia stosowane w przypadku wystąpienia stanu awaryjnego podczas przeprowadzania różnych procesów sterowania.
Szeroki zakres dostępnych rozmiarów wentylatorów z zasilaniem z silnika zewnętrznego 1- lub 3-fazowego. Łożyskowanie wentylatorów oparte na łożysku bezobsługowym typ L10. Dostępne typy zasilania to 230 lub 380 VAC a klasa izolacji B/ F. Stopień ochrony IP54.
Jednostki analizujące CES łączą w jednym urządzeniu funkcję analizy transpondera oraz przekaźnik bezpieczeństwa.
Czujniki ciśnienia to urządzenia używane do rozmaitych zastosowań wymagających precyzji i dokładnego pomiaru ciśnienia gazów i cieczy.
PMDsigma to najnowsza generacja elektronicznych urządzeń monitorujących. Ograniczają one sytuacje stanowiące zagrożenie dla ludzi i maszyn i zwiększają żywotność maszyn i urządzeń. Istotne są również oszczędność kosztów oraz zapewnienie efektywnego przebiegu produkcji.
System bezpieczeństwa CMS firmy EUCHNER wykonano w oparciu o zasadę magnetyzmu. Odporny na ingerencje, kodowany system został opracowany specjalnie do monitorowania ruchomych komponentów maszyny oraz ruchomych osłon zabezpieczających.
Nowe przekaźniki bezpieczeństwa PNOZsigma łączą długoletnie doświadczenie z najnowocześniejszą techniką bezpieczeństwa dnia dzisiejszego: małym nakładem można osiągnąć maksimum bezpieczeństwa i opłacalności.
Przy napięciach przebicia od 350V do 1300V tranzystory IGBT firmy ST uzyskują optymalny kompromis pomiędzy wydajnością przełączania a parametrami pracy w trybie załączonym, zapewniając przy tym energooszczędność w zastosowaniach takich jak m.in. sterowanie silnikiem, układy fotowoltaiczne, awaryjne jednostki zasilania, motoryzacja, ogrzewanie indukcyjne, spawanie, oświetlenie.
Dostępny jest szereg modułów komunikacyjnych do sterowników bezpieczeństwa, umożliwiających przesyłanie danych diagnostycznych oraz informacji o stanie urządzeń do systemu sterowania wyższego poziomu.
Moduły komunikacyjne do systemu bezpieczeństwa umożliwiają komunikację ze wszystkimi powszechnie stosowanymi sieciami. Są wykorzystywane do przesyłania danych diagnostycznych i informacji o stanie urządzeń do systemu sterowania wyższego poziomu.
Moduły komunikacyjne systemu PSSmodular są wyposażone w złącza dla typowych systemów magistrali (jak np. DeviceNet, Interbus) oraz sieci Ethernet. Umożliwia to łatwe podłączanie znormalizowanych podzespołów, pochodzących od różnych producentów.
Dostępny szeroki zakres przekaźników kontaktronowych zarówno do montażu przewlekanego jak i powierzchniowego przeznaczonych do różnorodnych aplikacji. Dodatkowo dostępna jest również szeroka gama transoptorów.
Nowy RPS-M firmy EUCHNER rozszerza serię przełączników linkowych o wersję z metalową obudową.
Dostępne zintegrowane moduły mocy (PIM - ang. Integrated Power Module) przeznaczone są na napięcia pracy 600 / 1200 / 1400 i prądy od 35 do 100A.
Dostępne są diody standardowe (dla prądów 100-600A i zakresu napięć 400-3200V), szybkie (dla prądów 100-1500A i zakresu napięć 600-4500V) i diody średniej mocy (dla prądów 10-70A i zakresu napięć 100-1400V) w obudowach śrubowych z gwintem M6 lub pastylkowych (płaskich).
Skrzynki zaciskowe serii AMBER wykonane z malowanej blachy stalowej dostępne są w różnych opcjach: z przykręcaną pokrywą bez flanszy zaślepiających przepusty kablowe (typ IA), z przykręcaną pokrywą z flanszami zaślepiającymi przepusty kablowe (typ IAG) oraz z drzwiami pełnymi (typ IAB). Posiadają stopień ochrony IP66.
Okrągłe konektory wtykowe posiadają bardzo solidną, matową obudowę z chromowanego mosiądzu. Ich poprawny w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej montaż pozwala na optymalną ochronę przed zakłóceniami elektromagnetycznymi. System konektorów można zastosować także w przypadku bardzo niskich natężeń i napięć dzięki zintegrowanym, pozłacanym stykom.
Separator zasilania często nazywany jako wzmacniacz sygnału występuje w cienkiej obudowie 6 mm i jest stosowany w strefach bezpiecznych do zasilania czujników 2-przewodowych z możliwością usuwania sprzężeń sygnałów.
Trójfazowe Softstarty do silników indukcyjnych z funkcja automatycznej optymalizacji energii, wyposażone w klawiaturę z wyświetlaczem LCD
Dostępne moduły tranzystorów IGBT podzielone są na serie - SEMITRANS (20-800A / 600-1200-1700V), SEMIX (240-910A / 600-1200-1700V), SKiM (110-425A / 600-1200-1700V), MiniSkiiP (16-125A / 600-1200V), SEMITOP (17-81A / 600-1200V).
Kondensatory o niskiej induktancji własnej oraz niskim współczynniku tłumienia przeznaczone do sprzęgania i odsprzęgania układów w.cz.
MACX Safety Ex umożliwia zintegrowanie analogowych sygnałów Ex i w aplikacjach bezpieczeństwa zgodnie z dyrektywą maszynową.
Oszczędność czasu na etapie projektowania i instalacji: bogata oferta rozwiązań systemowych pozwala utworzyć sieć magistrali obiektowej dla każdego rodzaju zastosowania.
Automatyzacja rozpoczyna się w miejscu interfejsu pomiędzy człowiekiem i maszyną. Produkuj efektywnie od samego początku — używając naszych paneli HMI i komputerów przemysłowych.
Małe obudowy plastikowe z pełną lub przejrzystą przykrywką, z/lub bez duktu kablowego, o stopniu ochrony IP66 i IP67.
Kurtyny bezpieczeństwa są powszechnie stosowane do ochrony niebezpiecznych miejsc pracy i zabezpieczenia dostępu. Elastyczność, łatwość instalacji i użytkowania oraz minimalny wpływ na wydajność maszyny sprawiają, że jest to o wiele bardziej skuteczne rozwiązanie niż mobilna ochrona materiału.
Bariery świetlne Carlo Gavazzi są powszechnie stosowane jako zabezpieczenie pras, wykrawarek, giętarek i pilarek, automatów pakujących lub linii montażu i paletyzerów
Wiele bezpiecznych i standardowych modułów E/A, modułów bazowych i modułów zasilania prądem jest dostępnych w peryferiach decentralnych.
Przekaźniki monitorujące Carlo Gavazzi są powszechnie stosowane do ochrony silników (wind, kompresorów, pomp, systemów klimatyzacji). Są również wykorzystywane do nadzorowania sygnałów oprzyrządowania, wykrywania uszkodzonych elementów grzejnych i nadzorowania instalacji świetlnej w systemach automatyki budynków. Przekaźniki monitorujące to rozwiązanie służące, na przykład, do pełnej ochrony pomp lub do nadzorowania przeciążenia. Mogą one wykrywać właściwą kolejność faz i zanik fazy wraz z napięciem regenerowanym przez silnik pompy: oznacza to możliwość dokonania łatwej i szybkiej naprawy przed nastąpieniem awarii systemu
Serwowzmacniacze PMCtendo DD i PMCprotego D służą jako regulatory napędów, stosowane w silnikach o najróżniejszej technice. Począwszy od serwomotorów po silniki asynchroniczne i liniowe, można przy użyciu tych urządzeń sterować wszystkimi typowymi silnikami, a także silnikami specjalnymi.
Nowy system wizyjny In-Sight 7000 to prawdziwa rewolucja w dziedzinie urządzeń wizyjnych. System ten wyposażony jest w skuteczne narzędzia wizyjne oraz szybsze algorytmy przetwarzania obrazu. Umożliwia sterowanie szeregiem zewnętrznych źródeł oświetlenia oraz dostateczną mocą wejść/wyjść na sprostanie każdym warunkom kontroli.
Czujnik Checker® serii 4G cechuje się niezrównaną wydajnością i elastycznością pomagającą dostarczyć rozwiązania nawet dla najbardziej wymagających zastosowań.
Enkodery wykorzystywane są do elektronicznego monitorowania pozycji wału, przekształcając jego obroty na impulsy elektroniczne.
Liczniki nastawne to urządzenia z funkcjami regulatorów. Bogata gama dostępnych modeli pozwala sprostać wymogom rozmaitych zastosowań. Rodzaj sygnału zliczania zależy od wymogów konkretnego zastosowania (elektroniczny, elektromechaniczny, pneumatyczny lub mechaniczny). Większość elektronicznych liczników nastawnych obejmuje 2 nastawy umożliwiające skonfigurowanie wstępnych wartości granicznych np. pozycjonowanie od tempa szybkiego do wolnego lub zgrubny/precyzyjny pomiar.
Przełączniki bezpieczeństwa o niewielkiej konstrukcji wyposażono w obudowę z odlewanego ciśnieniowo, anodyzowanego stopu. Ta niezwykle solidna obudowa w połączeniu z wysokim stopniem ochrony IP 67 pozwala na użytkowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach zewnętrznych. Seria ta jest dostępna w różnych wersjach np. z wejściem przewodu, przyłączem konektora wtykowego lub podświetlanym wyświetlaczem.
Timery, zarówno analogowe jak i cyfrowe, są powszechnie stosowane w różnych procesach przemysłowych do kontroli czasu urządzeń lub monitorowania ich cyklu życia.
Mierniki impulsów (prędkości) to urządzenia służące do pomiaru i wyświetlania różnych prędkości obrotowych i częstotliwości urządzeń przemysłowych.
Dotykowe panele graficzne wyposażone w ekran HMI (interfejs człowiek-maszyna) stosowane są do monitorowania i sterowania procesami przemysłowymi.
Wyłącznik bezpieczeństwa NZ.VZ o standaryzowanej obudowie zgodnej z normą EN 50 041. Wyjątkowo solidna obudowa o wysokim stopniu bezpieczeństwa IP67 ze stopu odlewanego pod ciśnieniem umożliwia użycie w ekstremalnych warunkach.
Przekaźniki półprzewodnikowe (SSR) to niezwykle trwałe i niezawodne elektroniczne urządzenia przełączające.
Dzięki przełącznikom TP, urządzenia osłonowe pozostają w pozycji zamkniętej do momentu zakończenia niebezpiecznego ruchu np. przesuwu trzpienia obrotowego. W podobny sposób zapobieżono otwarciu urządzeń osłonowych w trakcie procesu. Dzięki niewielkiej budowie, są one idealne do montażu na szynach profilowanych.
Nowy produkt CES-FD-AP firmy EUCHNER jest małą, kompaktową jednostką analizującą, służącą do podłączenia kodowanych transponderem głowic odczytu CES. System wykorzystywany jest do monitoringu osłon zabezpieczających lub ruchomych części maszyn w ciasnych miejscach.
Urządzenia PSENopt doskonale sprawdzają się w maszynach, w których w każdym cyklu wymagana jest interwencja operatora, polegająca na przykład na wprowadzeniu lub wyjęciu przedmiotu lub materiału. Bariery świetlne – w wersji zarówno Standard, jak i Advanced – zapewniają niezrównaną elastyczność w każdym zastosowaniu.
Urządzenia PMDsrange nowej generacji w obudowie o wymiarach 22,5 mm oferują właściwości techniczne, które zapewniają optymalne dostosowanie do aplikacji i ułatwiają uruchamianie.
Głowica odczytu mocowana jest do nieruchomej części osłony zabezpieczającej, a następnie podłączana do jednostki analizującej za pomocą ekranowego kabla dwużyłowego. Zamocowany do osłony zabezpieczającej aktuator zostaje przesunięty w kierunku głowicy odczytu poprzez zamknięcie drzwi. Po osiągnięciu odległości włączania, do aktuatora zostaje podana moc przez głowicę odczytu. Ta zaś przekazuje dane z aktuatora do jednostki analizującej.
Przekaźniki bezpieczeństwa PNOZ X sprawdziły się dzięki ich niezawodności i trwałości. Znajdują one szerokie zastosowanie w różnorodnych aplikacjach związanych z bezpieczeństwem. Na każdą funkcję bezpieczeństwa należy zastosować jeden moduł PNOZ X. Bazę techniczną stanowią bezpotencjałowe, elektromechaniczne styki, wykonane w technice dwuprzekaźnikowej. Wielkości konstrukcyjne obejmują wersje od 22,5 do 90 mm, liczba styków wynosi od dwóch do sześciu.
Przewodniki sterowane płytką krzemową (SCR), znane również jako tyrystory, to jednokierunkowe urządzenia przełączające o blokowaniu symetrycznym. Przeznaczono je do stosowania w obwodach AC, impulsowych konwerterach rezonansowych, jak również w prostownikowych konwerterach mostkowych. Urządzenia SCR firmy ST pracują z prądem znamionowym RMS do 80A i napięciem znamionowym do 1200V oraz są dostępne w szerokim wyborze opcji obudów przewlekanych i montowanych powierzchniowo.
Obecnie dostępna jest jedna jednostka bazowa konfigurowalnego systemu sterowania PNOZmulti 2. Oznacza to, że w przyszłości można spodziewać się nowych urządzeń!
Dostępna szeroka gama czujników poziomu cieczy w obudowach wykonanych z tworzyw sztucznych i ze stali nierdzewnej wraz z pływakami z magnesem.
Dostępne są diody w obudowach z gwintem (dla prądów 40-700A i zakresu napięć 400-3000V) i w obudowach pastylkowych (dla prądów 30-10000A i zakresu napięć 80-1300V).
Dostępne inteligentne moduły mocy (IPM - ang. Inteligent Power Module) oparte są na tranzystorach IGBT wykonanych w technologii SPT, NPT i Trench dla prądów z zakresu 300-2400A przy napięciu 1200V.
Niezwykle kompaktowe, dokładne, rzetelne. Zasilane z pętli separatory, wzmacniacze nie wymagają żadnego zewnętrznego źródła zasilania przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej jakości.
Przeznaczone do standardowych aplikacji , do sprzęgania i odsprzęgania układów w.cz. Posiadają niską induktancję własną, niski współczynnik tłumienia oraz niski ESR. Kondensatory z serii MKM 2 mają niemal linowy współczynnik TKc.
Łączenie komfortowo i niezawodnie — za pomocą certyfikowanych modułów przekaźnikowych ze stykami o wymuszonym przełączaniu.
Niezwykle kompaktowe, zaawansowana technologia: MACX Analog Ex to jedno- i dwukanałowe kondycjonery sygnałów do obwodów prądowych w strefie Ex i o szerokości zaledwie 12,5 mm.
Dostępne są szafki o wysokości 300...1200 mm, , szer. 250…600 mm, głęb. 150...420 mm dostępne z/lub bez płyty montażowej, stopień ochrony IP66.
Standardowe funkcje w połączeniu z wysoką jakością i niezawodnością: zasilacz TRIO POWER.
Moduły wg rodzaju ochrony IP67 (odporne na wodę i pył) może być stosowanych decentralnie (poza szafą sterowniczą). Dostępne są decentralne moduły wejściowe dla SafetyBUS p i do podłączenia do PNOZmulti oraz rozdzielacze pasywne.
Mały, inteligentny, prosty w implementacji, a teraz również z funkcją rozpoznawania kolorów! Firma Cognex zadbała o to, aby nowa generacja systemów wizyjnych In-Sight® Micro miała wszystkie te cechy i nie tylko.
VisionView® idealnie nadaje się do monitorowania i sterowania systemami wizyjnymi In-Sight® oraz czytnikami kodów DataMan® 200 stosowanymi w zakładzie, umożliwiając operatorowi sterowanie dostosowane do aplikacji.
Czujniki wizyjne Checker® są łatwe w nastawianiu i w obsłudze. Nawet osoba mająca z nimi do czynienia po raz pierwszy jest w stanie skonfigurować i uruchomić urządzenie w ciągu kilku minut – bez uprzedniego szkolenia. Wystarczy wybrać wbudowany czujnik odszukujący części… nakierować czujnik na właściwość, która ma być sprawdzana… i sprawdzać je urządzeniem Checker!
Liczniki są powszechnie stosowane na liniach produkcyjnych i w systemach automatyki do wyświetlania i sterowania sygnałami impulsowymi z urządzeń wejściowych.
Dostępne są różne konstrukcje tej serii modeli. Możliwość wielostronnej regulacji mechanizmów uruchamiających (trzpień, ramię dźwigniowe lub głowica przełącznika), jak również możliwość instalacji w dowolnej pozycji pozwalają na łatwą integrację z każdym systemem.
Panele logiczne to dotykowe urządzenia HMI (interfejs człowiek-maszyna) ze zintegrowanymi funkcjami PLC i I/O, zapewniające kompleksowe sterowanie.
Przełącznik bezpieczeństwa NX bez mechanizmu blokowania osłony jest odpowiednikiem przełącznika bezpieczeństwa TX z mechanizmem blokowania osłony. Oba wspomniane przełączniki wyposażono w ten sam aktuator. W ten sposób system działa przy użyciu przełączników bezpieczeństwa z lub bez mechanizmu blokowania osłony w zależności od konkretnego zastosowania i wymogów.
Przełącznik bezpieczeństwa STP bazuje na przełączniku TP w obudowie plastikowej z blokowaniem osłony. Zawiera on zarówno głowicę uruchamiającą, jak i wewnętrzną metalową krzywkę. W rezultacie nadaje się on do zastosowań wymagających dużych sił blokujących (do 2 500 N).
Potrzebujesz bezpiecznego monitorowania czujników wygrodzeń, wyłączników awaryjnych lub czujników optycznych, w tym kurtyn świetlnych? Twoje zastosowanie wymaga poziomu zapewnienia bezpieczeństwa (PL) e zgodnie z wymaganiami normy EN ISO 13849-1 oraz poziomu nienaruszalności bezpieczeństwa (SIL) CL 3 zgodnie z wymaganiami normy IEC 62061? Jeżeli tak, przekaźnik bezpieczeństwa PNOZcompact jest stworzony właśnie dla Ciebie.
Gama produktów MOSFET firmy ST pracuje w dużym zakresie napięć przebicia (od -500 do 1500V), jak również charakteryzuje się małym ładunkiem bramki i niewielkim oporem w stanie załączonym oraz najnowocześniejszą obudową. Technologia firmy ST w zakresie tranzystorów wysokonapięciowych (MDmesh™) i niskonapięciowych (STripFET™) MOSFET cechuje się zwiększoną zdolnością obsługi mocy, uzyskując tym samym wyższą wydajność.
A.S.D. (Dyskretne urządzenia specjalizacyjne) jest to technologia zasilania o integracji pionowej, wykorzystująca pełne procesy planarne. Zastosowanie procesu maskowania po obu stronach płytki pozwala na uzyskanie większej gęstości prądu niż było to możliwe w przypadku struktur epitaksjalnych lub poziomych.
Możliwe jest łączenie różnego rodzaju modułów rozszerzeń – połączeniowych, bezpiecznego wejścia/wyjścia, wyjść przekaźnikowych, wyjść półprzewodnikowych – w celu spełniania szczególnych potrzeb. Konfiguracji sprzętu dokonuje się stosunkowo łatwo za pomocą oprogramowania PNOZmulti Configurator.
Moduły sterujące pracą przekształtników CIB (ang. Converter-Inverter-Brake) przeznaczone są pracy w zakresie prądowym 8-94A przy napięciu 600/1200V.
Podwajacz sygnałów posiada dwa galwanicznie separowane wyjścia prądowe, z których każde może przyjąć obciążenie 400 omów lub 800 omów w przypadku połączenia szeregowo.
Kondensatory o niskiej induktancji własnej oraz niskim tłumieniu przeznaczone do sprzęgania i odsprzęgania układów w.cz..
Dostępne są obudowy z przykręcaną pokrywą górną o stopniu ochrony IP55 i obudowy z drzwiami o kącie otwarcia 180° i stopniu ochrony IP55/IP66.
Ciężkie złącza wtykowe do zastosowań przemysłowych sprawdzają się niezawodnie nawet w najcięższych warunkach.
Moduły z rodziny produktów PDP20 osadzone są decentralnie w polu (w małych skrzynkach instalacyjnych). Do dyspozycji są moduły złącz umożliwiające połączenie szeregowe czujników.
Bezprecedensowa moc wizyjna i doskonała trwałość systemów wizyjnych z serii In-Sight 5000 na całym świecie pomaga producentom podnosić wydajność, zapewniać kontrolę jakości i obniżać koszty produkcji. Dodatkowo szeroka gama modeli In-Sight daje gwarancję, że znajdzie się wśród nich choć jeden, który spełni wszystkie wymogi stawiane przez aplikację klienta.
Integrację systemów wizyjnych In-Sight z istniejącym automatycznym systemem kontroli można w łatwy sposób dokonać za pomocą Cognex Connect, najbardziej kompleksowego pakietu możliwości komunikacyjnych, jaki kiedykolwiek był dostępny dla systemów wizyjnych.
Inteligentny wyświetlacz SensorView™ 2 firmy Cognex pozwala kierownikom produkcji na tworzenie, edytowanie i monitorowanie trybu pracy czujników wizyjnych bez potrzeby korzystania z komputera PC. Czujnik Checker 4G, wyposażony w detekcję części, oświetlenie, wyj./wej. i możliwość zmiany zadania, jest łatwym i opłacalnym sposobem weryfikacji wytwarzanych produktów.
Przełącznik bezpieczeństwa SGA jest odpowiednikiem przełącznika STA o konstrukcji całkowicie metalowej. Podobnie jak przełącznik bezpieczeństwa STA oraz STP i SGP o plastikowych obudowach, SGA także wyposażono w tę samą metalową głowicę uruchamiająca i te same aktuatory. W rezultacie w systemie można zastosować - w zależności od wymogów – przełącznik bezpieczeństwa STA (z mechanizmem blokowania osłony) albo SGA (bez mechanizmu blokowania osłony).
Złącza czujników firmy Autonics zapewniają wygodę użytkowania oraz znacznie skracają czas instalacji podczas konfigurowania systemów bazujących na czujnikach.
Obudowane w plastik przełączniki bezpieczeństwa modelu NM stosowane są do monitorowania pozycji drzwi bezpieczeństwa oraz ruchomych komponentów maszyny. Przełączniki te dostępne są z pięcioma różnymi głowicami uruchamiającymi.
Dzięki niewielkiej budowie przełącznik bezpieczeństwa STM o plastikowej obudowie nadaje się szczególnie do zastosowań wymagających wytrzymałości połączonej z małymi rozmiarami.
Kompaktowe przełączniki bezpieczeństwa w rodzinie systemów CES-A.... łączą w jednej obudowie głowicę odczytu i jednostkę analizującą. Przełączniki bezpieczeństwa wyposażono w dwa wyjścia bezpieczeństwa i jedno wyjście monitoringu Wszystkie wyjścia są półprzewodnikowe.
Innowacyjna seria produktów PNOZelog łączy doświadczenie w zakresie elektromechanicznych przekaźników bezpieczeństwa z zaletami nowoczesnej elektroniki. Za pomocą przekaźników PNOZelog można niezawodnie monitorować maksymalnie cztery funkcje bezpieczeństwa. Odporność na zużycie, bezpieczeństwo i długi okres użytkowania gwarantują opłacalność zastosowania.
Dostępne są moduły komunikacyjne umożliwiające komunikację ze wszystkimi powszechnie stosowanymi sieciami. Są one wykorzystywane do przesyłania danych diagnostycznych oraz informacji o stanie urządzeń do systemu sterowania wyższego poziomu.
Połączenie listew i zderzaków z przełącznikami sterującymi EUCHNER umożliwia korzystanie z zalet tych wysoce precyzyjnych urządzeń pozycjonujących, jak również zapewnia bezproblemową pracę.
Uniwersalny przetwornik temperatury z opcją wyboru zakresu, wykorzystuje standardowe czujniki platynowe i termopary do mierzenia temperatury.
Przeznaczone do pracy impulsowej w różnych aplikacjach o wymaganym rastrze 7.5 mm, 10 mm lub 15 mm. Charakteryzują się niską induktancją oraz niskim ESR.
Dostępne 10” lub 19” obudowy sieciowe do dystrybucji okablowania miedzianego lub światłowodowego o stopiniu ochrony IP20.
PSSdio moduły E/A przejmują bezpieczne połączenie czujników i organów wykonawczych oraz komunikację poprzez bezpieczny i otwarty system magistrali SafetyBUS p.
Seria TQ charakteryzują kompaktowe rozmiary (75 x 75 x 15 mm), umożliwiające instalacje w miejscach, w których mała przestrzeń nie pozwala na zastosowanie innych rozwiązań w zakresie blokowania osłony. Mimo niewielkich rozmiarów, przełącznik wyposażono w pięć styków przełącznikowym, jak również wskaźnik zadziałania LED. Zwolnienie mechaniczne możliwe jest z trzech stron, zaś dobrze przemyślana koncepcja mocowania zapewnia dostateczną przestrzeń podczas montażu.
Alternatywą dla indukcyjnych czujników zbliżeniowych są uruchamiane mechanicznie wyłączniki pozycyjne. Wyłączniki te nie wymagają jakiejkolwiek konserwacji i są wykorzystywane w najbardziej ekstremalnych warunkach. Ich mały rozmiar sprawia, że można je zainstalować bezpośrednio w miejscu monitoringu.
Kompaktowe przełączniki bezpieczeństwa w rodzinie systemów CES-A .... łączą w jednej obudowie głowicę odczytu i jednostkę analizującą. Przełączniki bezpieczeństwa posiadają dwa wyjścia bezpieczeństwa i jedno wyjście monitoringu Wszystkie wyjścia są półprzewodnikowe.
Modułowy przekaźnik bezpieczeństwa PNOZpower przeznaczony jest do monitorowania zatrzymania awaryjnego, drzwi ochronnych i zapór świetlnych. Każdy styk może dzięki PNOZpower przełączać prądy rzędu 16 A AC/DC. Łączna moc załączalna na moduł wynosi przy tym 40 A.
Kompaktowy nastawny przekaźnik alarmowy z opcją monitorowania przełącznych styków wyjściowych i kontroli zmiennych procesu przy najwyższej niezawodności.
Seria prostych szafek naściennych do dystrybucji okablowania sieciowego serii LAN to idealne rozwiązania dla budowy prostych sieci teleinformatycznych na bazie okablowania światłowodowego lub opartego na kablach miedziowych. Szafki naścienne serii LAN są dostępne w trzech wariantach systemowych – mała pojedyncza szafka, szafki modułowe do budowy większych systemów oraz szafka dystrybucyjna 4U z możliwością montażu pionowego paneli dystrybucyjnych i urządzeń aktywnych (np. switche) o maks. głębokości 300mm. Stopień ochrony IP20.
Komponenty bezpiecznych systemów magistrali polowych zapewniają rozbudowanym instalacjom z rozdzielonym układem logicznym sterowania jeszcze większą wydajność.
Przełączniki bezpieczeństwa NM pozwalają na pracę maszyny jedynie wtedy, gdy osłona ochronna jest w pozycji zamkniętej lub aktuator wsunięty jest w przełącznik. Przygotowanie optymalnych warunków do pracy w różnych zastosowaniach z zakresu automatyki, produkcji lub obsługi możliwe jest dzięki użyciu odpowiednich elementów montażowych i styków przełącznikowych. Przełączniki bezpieczeństwa NP wyposażono we wzmocnione plastikowe obudowy. Z powodu małej szerokości przełącznika nadaje się on szczególnie do instalacji na profilach.
W przypadku niemożliwości zastosowania konwencjonalnego typu z dwoma przełącznikami bezpieczeństwa, model TK jest idealnym rozwiązaniem. Siła blokująca 5 000 N sprawia, że nadaje się on do bardzo wysokich obciążeń. TK wyposażono w monitoring blokowania osłony, jak również zabezpieczające styki przełącznikowe.
Te mechaniczne wyłączniki sterujące zostały zaprojektowane zgodnie z europejską normą EN 50041. Solidna konstrukcja, zastosowanie materiałów odpornych na korozję, precyzyjne metody produkcyjne oraz wysoki stopień ochrony gwarantują niezawodne działanie w najtrudniejszych warunkach.
Pokrętła przyrostowe firmy EUCHNER to uniwersalny impulsatory służące do ręcznego pozycjonowania osi. Są one używane głównie do pozycjonowania osi sterowanych numerycznie. Dzięki różnym częstotliwościom impulsów oraz stopniom wyjściowym, pokrętła przyrostowe mają zastosowanie do wszystkich systemów kontroli.
Kompaktowe przełączniki bezpieczeństwa w rodzinie systemów CES-A .... łączą w jednej obudowie głowicę odczytu i jednostkę analizującą. Przełączniki bezpieczeństwa posiadają dwa wyjścia bezpieczeństwa i jedno wyjście monitoringu Wszystkie wyjścia są półprzewodnikowe.
W CET-AP -.... zalety CES-AP -.... zostały połączone z funkcją blokady osłony CET-AX -..... CET-AP -.... stanowi kompletne rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa (PL e zgodnie z EN ISO 13849-1). W zależności od wersji można przyłączyć przycisk start i pętlę informacji zwrotnej. W rezultacie CET-AP posiada wszystko, co jest potrzebne do zabezpieczenia osłony. Prościej się nie da!
SFM-C02 jest małym, bezpiecznym systemem sterowniczym z możliwością dowolnego programowania, który może odbierać wszystkie bezpieczne sygnały za pomocą magistrali z interfejsem-AS. Nowy SFM rozszerza potencjalne zastosowania magistrali. Istnieje także możliwość podłączenia dwóch obwodów z interfejsem-AS do pojedynczego monitora. Polecenia związane z funkcjami zatrzymania awaryjnego przekazywane są bezpiecznie i bezpośrednio z jednego obwodu z interfejsem-AS do następnego.
Ze względu na dostępność części zamiennych i postęp techniczny z dniem 31 grudnia 2010 została wstrzymana produkcja rodziny produktów PNOZclassic. Urządzenia PNOZclassic mogą zostać zastąpione przez najnowszą generacjęprzekaźników bezpieczeństwa PNOZ sigma. PNOZ sigma oferuje maksymalną funkcjonalność w minimalnej szerokości zabudowy.
Niezawodna separacja i przetwarzanie niemal każdego napięcia i prądu wejściowego na możliwe do zastosowania, standardowe sygnały wyjściowe.
Indukcyjne systemy identyfikacji stosowane są do bezstykowej identyfikacji produktów takich jak narzędzia, przenośniki produktów lub pojemniki w całym sektorze produkcji i logistyki. Nośniki danych dla systemów identyfikacji CIS są przede wszystkim zaprogramowane z unikalnym numerem sekwencyjnym. Produkt jest identyfikowany w stacji odczytu przy użyciu tego numeru. Następnie powiązane dane produkcji są przypisywane do produktu.
Bezstykowy przełącznik bezpieczeństwa CES-AR.... zaprojektowany dla systemów z dużą liczbą monitorowanych drzwi bezpieczeństwa. Możliwość użycia w roli pojedynczego kompaktowego przełącznika. Mała konstrukcja aktuatora i przełącznika sprawiają, że montaż na osłonie zabezpieczającej jest łatwy.
W CET-AR -.... zalety CET-AR -.... zostały połączone z funkcją blokady osłony CET-AX -..... CET-AX -.... stanowi kompletne rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa (PL e zgodnie z EN ISO 13849-1). W zależności od wersji można przyłączyć przycisk start i pętlę informacji zwrotnej. W rezultacie CET-AR posiada wszystko, co jest potrzebne do zabezpieczenia osłony. Prościej się nie da!
Nowy GMO firmy EUCHNER posiada dwie pary programowalnych, nadmiarowych wyjść. Z uwagi na możliwość wykorzystania karty pamięci, funkcje takie jak np. ładowanie i wybór programów użytkownika do celów ustawień i prac serwisowych zostały znacznie uproszczone. Ponadto istnieje także możliwość wykorzystania karty pamięci jako karty uniwersalnej do konfiguracji kilku urządzeń.
Szybkie diagnozowanie, rozpoznawanie usterek oraz wyświetlanie stanów (np. za pośrednictwem informacji tekstowych) umożliwiają uniknięcie przestojów. Dodatkowe zalety modułowego systemu bezpieczeństwa to obniżenie kosztów oraz możliwości wykorzystania niezależnie od branży.
Separatory wysokiego napięcia (nawet do 3600 V AC/DC). Służą do uzyskiwania wiarygodnych pomiarów prądu i napięcia przy bardzo wysokich wymaganiach dotyczących separacji.
Przełącznik bezpieczeństwa SGP jest odpowiednikiem przełącznika STP. Cała rodzina produktów STP i SGP zawiera tę samą głowicę uruchamiająca oraz ten sam aktuator. W rezultacie w systemie można zastosować - w zależności od wymogów - albo przełącznik bezpieczeństwa STP (z mechanizmem blokowania osłony) lub SGP (bez mechanizmu blokowania osłony).
CET...AS może działać bezpośrednio na magistrali AS-i. Dostarcza on systemowi sterowniczemu informacji dotyczących zarówno położenia drzwi, jak też pozycji blokowania. Bezpośrednio z systemu sterowniczego można dokonać analizy diagnostycznej informacji dotyczącej potencjalnej usterki. Możliwość zastosowania ze wszystkimi znanymi monitorami bezpieczeństwa AS-i w sprawdzony sposób jest sprawą oczywistą.
Przy łącznej liczbie 14 wyjść monitoringu, CES-AR-AES dostarcza do położonych poniżej systemów sterowniczych informacje na temat stanu przełączenia, jak również wszelkie bieżące komunikaty diagnostyczne.
Urządzenie składa się z przyłącza Profibus, dwóch magistrali AS-i, a także ośmiu monitorów bezpieczeństw najnowszej generacji. Dzięki opisanym funkcjom, istnieje możliwość przyłączenia 62 wejść w formie abonentów magistrali do 16 niezależnych bezpiecznych wyjść obsługiwanych przez operatorów. Wszystko to mieści się w dobrze znanej obudowie kompaktowej o wymiarach identycznych z poprzednią wersją GMO. Jest także wyświetlacz, mała klawiatura oraz slot karty pamięci.
Moduły w tej serii są najczęściej wbudowane w obudowę o szerokości jedynie 22,5 mm. Dostępne są różne przekaźniki bezpieczeństwa, do których dodać można moduły rozszerzenia po stronie wyjścia. Zaletą modułowej konstrukcji ESM jest możliwość wykonania różnych analiz bezpieczeństw przy użyciu modułów o niewielkiej liczbie wariantów.
Separatory sygnałów standardowych, wzmacniacze sygnałów. Solidna galwaniczna separacja i przetwarzanie sygnałów standardowych, nawet przy wysokich napięciach i wysokich wymaganiach dotyczących jakości przetwarzania sygnału.
Jeśli blokowanie osłony nie jest potrzebne, dostępne jest rozwiązanie o jeszcze mniejszych rozmiarach. Przełącznik bezpieczeństwa NQ bez mechanizmu blokowania osłony robi wrażenie małymi wymiarami (30 x 15 x 78 mm). Trzy styki przełącznikowe zostały zintegrowane z NQ. W przypadku serii NQ dostępne są produkty zabezpieczające z możliwością pełnej adaptacji, szczególnie dla bardzo małych maszyn np. w systemach pakowania.
Rygle są idealnym dodatkiem do naszych wyłączników bezpieczeństwa. Używane są jako ograniczniki mechaniczne w przypadku drzwi oraz jako prowadnice dla aktuatorów. Zmniejszają one obciążenie wyłączników bezpieczeństwa.
Przy łącznej liczbie 14 wyjść monitoringu, CES-AR-AES dostarcza do położonych poniżej systemów sterowniczych informacje na temat stanu przełączenia, jak również wszelkie bieżące komunikaty diagnostyczne.
Separator zasilania do przetworników 2-przewodowych w kompaktowej obudowie 6 mm – z możliwością wyboru skalibrowanych zakresów sygnałów wyjściowych i transmisją HART.
Urządzeń tych są używa się zawsze wtedy, gdy sterowanie ruchem należy do funkcji ręcznego kierunku uruchamiania. Dżojstiki stosowane są w przemyśle stalowym i budowlanym, w transporcie i systemach transportowych, w inżynierii systemowej oraz mechanicznej. Urządzenia te są zatwierdzone również do celów marynistycznych ze względu na certyfikat wystawiony przez Germanischer Lloyd.
Nowy system bezpieczeństw firmy EUCHNER z wielofunkcyjną klamką do drzwi, chroniącą i monitorującą osłony zabezpieczające takie jak drzwi i klapy w maszynach oraz instalacjach.
Zasilane z pętli separatory do standardowych sygnałów. Separacja galwaniczna sygnałów w celu uniknięcia błędów pomiarowych. Produkty o niesamowitej niezawodności.
Wyłączniki operatorskie to urządzenia służące do ręcznego sterowania. Używane są wszędzie tam, gdzie personel pracuje bezpośrednio przy działających maszynach i systemach w strefach zagrożenia (np. podczas montażu).
Dla potrzeb podłączenia komponentów ze zintegrowanym interfejsem AS oraz konektora wtykowego M12 do kabli taśmowych z interfejsem AS Zarówno magistrala, jak i zasilanie pomocnicze zostają skonwertowane z kabla taśmowego do gniazda M12.
Przetworniki temperatury, czujniki tensometryczne, rezystory. Niezawodne wykrywanie sygnałów z czujników w zakresie parametrów fizycznych, takich jak temperatura, droga przepływu, kąt nachylenia, ciśnienie lub siła. Elastyczność i łatwość zastosowania, w obwodach związanych z bezpieczeństwem, aż do poziomu SIL 3 i do ogólnych zadań pomiarowych.
Funkcje maszyn mogą być monitorowane i kontrolowane w sposób zdecentralizowany za pomocą terminali ręcznych. Oprócz funkcji sterowania, terminale ręczne mogą również posiadać funkcję bezpieczeństwa. W tym celu terminale ręczne wyposażone są w wyłączniki e-stop oraz wyłączniki operatorskie.
Podstawowy Monitor Bezpieczeństwa (SBM) jest małym systemem sterowniczym, które opracowano specjalnie dla mniejszych aplikacji. Cztery bezpieczne wejścia i dwa bezpiecznej wyjścia, które można dowolnie przyłączyć, oferują wszystko to, co potrzebne jest do zabezpieczenia maszyn.
Separacja i przetwarzanie sinusoidalnego prądu zmiennego i napięcia na standardowe sygnały – na przykład do monitorowania zasilania sieciowego.
Wzmacniacze separacyjne MINI Analog separują, przetwarzają, filtrują i wzmacniają sygnały analogowe — na szerokości tylko 6,2 mm.
Wzmacniacze separacyjne MINI Analog Pro oferują najłatwiejsze instalowanie i uruchamianie w bardzo ograniczonych przestrzeniach.