WibrometryFluke zmienia oblicze diagnostyki urządzeń mechanicznych

Wibracje towarzyszą pracy praktycznie wszystkich urządzeń przemysłowych. Gdy poziom wibracji przekracza typowe wartości, może to oznaczać zwyczajne zużycie elementów. Może to być też znak wskazujący na potencjalne źródło problemów, sygnalizujący potrzebę dokładnego przyjrzenia się przyczynom tego zjawiska lub podjęcia natychmiastowych czynności konserwacyjnych.Zrozumienie przyczyn pojawiania się wibracji i ich charakterystycznych objawów, jest pierwszym etapem procesu zapobiegania powstawaniu szkód spowodowanych wibracjami w zakładach przemysłowych.
Jak jednak odróżnić normalne wibracje od takich, które wymagają natychmiastowego serwisowania lub wymiany wadliwych elementów?

Przełomowa innowacja firmy Fluke

Technicy przez lata starali się rozszyfrować wibracje maszyn, będące wczesnym sygnałem usterki mechanicznej, głównie za pomocą kołków, śrubokrętów czy stetoskopów. Mimo, że sposoby te są powszechnie stosowane, wymagają wprawnego ucha i często nie gwarantują jednoznacznego stwierdzenia głównej przyczyny usterki, przez co personel techniczny zmuszony jest zgadywać, jaki jest stan faktyczny. Jest to bardzo często powodem podejmowania niewłaściwych decyzji i niepotrzebnych napraw. Personel techniczny potrzebuje po prostu szybkich i konkretnych odpowiedzi.

Fluke zmienia oblicze diagnostyki urządzeń mechanicznych, dzięki przełomowemu produktowi: wibrometrowi Fluke 810. Jest to najnowocześniejszy przyrząd diagnostyczny dla specjalistów zajmujących się konserwacją maszyn, potrzebujących odpowiedzi NA TERAZ…

Standardowe oprogramowanie i analizatory wibracji przeznaczone są do długookresowego monitorowania stanu badanego urządzenia. Wymaga to jednak specjalnego przeszkolenia i inwestycji, na które wiele firm nie może sobie pozwolić. Wibrometr Fluke 810 skonstruowany został specjalnie na potrzeby profesjonalnych serwisantów, dla których najważniejsze jest rozwiązywanie problemów mechanicznych oraz szybkie rozpoznawanie przyczyn ich występowania.
Image

Wibracje towarzyszą pracy praktycznie wszystkich urządzeń przemysłowych. Gdy poziom wibracji przekracza typowe wartości, może to oznaczać zwyczajne zużycie elementów. Może to być też znak wskazujący na potencjalne źródło problemów, sygnalizujący potrzebę dokładnego przyjrzenia się przyczynom tego zjawiska lub podjęcia natychmiastowych czynności konserwacyjnych.

Obraz karty

Dział Elektrotechniki

+ 48 71 747 25 40