Historia firmy

Firma ELTRON powstała w 1990 roku, kiedy to intensywny rozwój produkcji elektronicznej w naszym kraju spowodował olbrzymie zapotrzebowanie na elementy i podzespoły. Konsekwencją takiego stanu rzeczy był dynamiczny rozwój firmy, który skutkował zwielokrotnieniem obrotów, poszerzeniem asortymentu, pozyskaniem nowych klientów i dostawców oraz zatrudnieniem nowych pracowników.

Rok 1992 był bardzo ważny dla firmy - podpisana umowa na przedstawicielstwo generalne firmy PHOENIX CONTACT w Polsce zapoczątkowała rozwój nowych gałęzi działalności firmy: automatyki przemysłowej i elektrotechniki. Rok później nasza firma stała się przedstawicielem kolejnych producentów z branży automatyki - firm BALLUFF i EAO. W 1996 roku zostały wydzielone osobne działy - Elektroniki i Automatyki. Następnymi ważnymi posunięciami były zmiana siedziby firmy i stworzenie nowego magazynu zapewniającego sprawną dystrybucję o wiele większej masy towarowej.

W 1998 roku rozpoczęliśmy współpracę z firmą EUCHNER, od tego momentu konsekwentnie rozwijamy nasze kompetencje w zakresie Bezpieczeństwa maszynowego.

Od 1997 roku firma rezyduje we własnym budynku o powierzchni 1400 m kw., dysponuje parkingiem dla klientów oraz przestronnymi pomieszczeniami. Zmodernizowana została sieć komputerowa oraz łącza telekomunikacyjne poprzez zainstalowanie nowoczesnej centrali telefonicznej. Zmodyfikowana struktura organizacyjna zaowocowała poprawieniem sprawności działania pomiędzy poszczególnymi działami firmy, a w efekcie poprawą obsługi klientów. Powiększyliśmy stan zatrudnienia w naszych biurach handlowych w Warszawie i w Gdańsku. Wprowadziliśmy tam również podział kompetencji na elektronikę i automatykę. Rosnący udział produktów elektrotechnicznych firmy PHOENIX CONTACT w sprzedaży ELTRONU - w szczególności złączy, przekaźników i urządzeń ochrony przeciwprzepięciowej - skutkował utworzeniem osobnego działu Elektrotechniki. Na dzień dzisiejszy ELTRON jest największym dystrybutorem PHOENIX CONTACT w Polsce.

Kolejnym etapem było zatrudnienie na terenie całego kraju doradców techniczno-handlowych, którzy oferują pomoc i wsparcie techniczne w siedzibie Państwa firmy.

W latach 2006 do 2008 rozszerzyliśmy naszą ofertę o Systemy wizyjne i Identyfikację, a w roku 2014 o Znakowanie laserowe. Wiodące brandy w tym zakresie to COGNEX i DATALOGIC. Tak samo, jak Bezpieczeństwo maszynowe, są to technologicznie zaawansowane dziedziny, w których nasi klienci oczekują od nas zaoferowania kompleksowych rozwiązań, a nie pojedynczych komponentów. Dlatego też rozwijaliśmy kolejną gałąź naszej działalności: usługi związane z tymi dziedzinami.

W 2010 roku zakończyliśmy z powodzeniem wdrożenie nowoczesnego systemu zintegrowanego do zarzadzania firmą na bazie rozwiązań ORACLE i COMARCH. Dwa lata później uruchomiliśmy nasz sklep internetowy pod adresem: sklep.eltron.pl.

W roku 2013 firma, po kilkuletnim procesie przygotowań, przeszła proces certyfikacji systemu zarządzania jakością i otrzymała certyfikat ISO 9001:2008. Planujemy kontynuować rozwój naszej firmy. Inwestujemy w podniesienie kwalifikacji pracowników, w optymalizację organizacji oraz nowoczesne rozwiązania logistyczne. Pragniemy być postrzegani jako solidny partner, z którym współpraca przyniesie Państwu wiele korzyści i zadowolenia.

Dnia 1 lipca 2017 firma ELTRON Frank Glasse została przekształcona w ELTRON Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.. Nowa spółka przejeła funkcję sprzedaży towarów a stara zajeła się wynajmem nieruchomości.

W lutym 2018 firma przeniosła się do nowo wybudowanego budynku przy ulicy Brodzkiej 10 B.

 

Nowa siedziba ELTRON - Brodzka 10B

Nowa siedziba ELTRON - Wrocław, ul. Brodzka 10B