W CET-AP -.... zalety CES-AP -.... zostały połączone z funkcją blokady osłony CET-AX -..... CET-AP -.... stanowi kompletne rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa (PL e zgodnie z EN ISO 13849-1). W zależności od wersji można przyłączyć przycisk start i pętlę informacji zwrotnej. W rezultacie CET-AP posiada wszystko, co jest potrzebne do zabezpieczenia osłony. Prościej się nie da!
Zalety
Przyłączenie do bezpiecznych systemów sterowniczych lub przekaźników bezpieczeństwa
Nie należy stosować systemu sterowniczego lub przekaźnika bezpieczeństwa, które wykorzystują pulsy, do monitorowania pod kątem zwarć. Nie należy także wyłączać funkcji pulsów w tych urządzeniach. Przełącznik generuje własne sygnały zegarowe na liniach wyjścia OA/OB. Urządzenie umieszczone poniżej musi tolerować tego typu pulsy, mogące mieć długość do 1 ms.
Wejścia na urządzeniu umieszczonym poniżej muszą być odpowiednie do urządzeń załączających (wyjścia pnp), ponieważ dwa wyjścia na przełączniku bezpieczeństwa dostarczają napięcie +24 V w stanie załączonym.
Przyłączenie do zdecentralizowanych systemów peryferyjnych (np. ET200pro)
Przełączniki SI serii CET-AP (2x konektor wtykowy M12) posiadają specjalny mechanizm przydziału pinów, który umożliwia bezpośrednie przyłączenie do zdecentralizowanych systemów peryferyjnych np. Siemens.
Wyjście OUT
Wyjście półprzewodnikowe OUT zostaje przełączone, jeśli osłona zabezpieczająca jest zamknięta (aktuator w odległości działania). Nie należy używać do funkcji związanych z bezpieczeństwem. Wyjścia OUT na poszczególnych przełącznikach mogą jednak nie zostać odpytane, jeśli połączone zostały szeregowo za pomocą rozdzielacza typu Y. Analiza jest możliwa tylko w przypadku okablowania równoległego do szafki sterowniczej.
Wejście RST
Przełącznik w stanie awaryjnym można zresetować za pomocą wejścia RST. Aby tego dokonać, należy podać napięcie 24 V do wejścia RST przez przynajmniej 3 sekundy. Aby dokonać resetu usterki, nie trzeba odłączać zasilania.