Nowe przekaźniki bezpieczeństwa PNOZsigma łączą długoletnie doświadczenie z najnowocześniejszą techniką bezpieczeństwa dnia dzisiejszego: małym nakładem można osiągnąć maksimum bezpieczeństwa i opłacalności.
Dzięki niezwykle wąskiej obudowie i skompresowanej w każdym urządzeniu dużej ilości funkcji urządzenia PNOZsigma oferują maksimum funkcji przy minimalnej szerokości. Teraz można stosować technikę bezpieczeństwa w sposób jeszcze bardziej
W urządzeniu PNOZsigma skompresowano dużą ilość funkcji. Obudowa jest do 50% mniejsza w porównaniu z podobnymi przekaźnikami bezpieczeństwa dostępnymi na rynku. Dostępne są obudowy o szerokości od 12,5 mm. Zaleta tego rozwiązania jest oczywista: węższa szerokość to oszczędność miejsca w szafie sterowniczej, a tym samym również kosztów!
Dzięki zastosowaniu urządzeń PNOZsigma można zmniejszyć koszty okablowania nawet o 20%, co jest możliwe za sprawą innowacyjnej techniki podłączania:
Duża zdolność łączenia do 12 A zapewnia wysoki poziom dostępności maszyny oraz długi okres działania urządzeń PNOZsigma. W razie awarii diagnozowanie jest bardzo szybkie: każde urządzenie PNOZsigma jest wyposażone w 6 wskaźników diodowych, informujących o stanie łączenia oraz usterek. Podłączenie zewnętrznych urządzeń pomiarowych nie jest z reguły wymagane.
Wystarczy kilka typów urządzeń PNOZsigma, aby obsłużyć wiele różnych zastosowań: PNOZs5 można zastosować na przykład do monitorowania zatrzymania awaryjnego, drzwi ochronnych lub krat świetlnych. Za pomocą przełącznika wyboru trybu pracy można np. ustawić, czy uruchamianie maszyny - np. po otwarciu i zamknięciu drzwi ochronnych - ma być monitorowane czy odbywać się w sposób automatyczny.
Zalety wynikające z różnorodności funkcji: Wystarczy tylko kilka typów urządzeń na składzie, aby można je było użyć do różnych zastosowań.
Rozwój urządzeń PNOZsigma opiera się na wieloletnim doświadczeniu lidera technologicznego w dziedzinie przekaźników bezpieczeństwa. Już dzisiaj można w ten sposób otrzymać technologię wybiegającą w przyszłość, która umożliwia ekonomiczne stosowanie techniki bezpieczeństwa. PNOZsigma to przyszłościowa inwestycja i wsparcie ze strony silnego partnera.
Za pomocą przełączników wyboru trybu pracy można ustawić urządzenie PNOZsigma odpowiednio do wymagań związanych z przebiegiem procedur i bezpieczeństwem:
Różnorodne funkcje umieszczone w niewielkiej przestrzeni: Urządzenia PNOZsigma są do 50% mniejsze niż dostępne na rynku przekaźniki bezpieczeństwa - to oszczędność miejsca w szafie sterowniczej, a tym samym również kosztów.
Każde urządzenie PNOZsigma jest wyposażone w 6 wyrazistych wskaźników diodowych, informujących o stanie łączenia oraz usterek: Power, In1, In2, Out, Reset, Fault. Dzięki temu diagnozowanie w razie awarii następuje bardzo szybko i nie jest konieczne podłączanie zewnętrznych urządzeń pomiarowych.
Urządzenia do rozbudowy styków można podłączyć do każdego urządzenia podstawowego za pomocą mostków wtykowych. W tym przypadku nie jest w ogóle potrzebne wykonanie okablowania!
Urządzenia PNOZsigma oprócz wersji z zaciskami śrubowymi dostępne są również ze sprawdzonymi zaciskami sprężynowymi bez śrub. Zapewniają one szybkie wykonanie okablowania i bezpieczne mocowanie kabli za pomocą sprężyn.
Cechą szczególną w przypadku urządzeń PNOZsigma jest nowa technika zacisków sprężynowych, umożliwiająca otwieranie konkretnych zacisków. Każdy punkt zacisku - tzn. każe wejście lub wyjście - ma dwie wnęki zaciskowe, które w przypadku PNOZsigma można otworzyć razem lub oddzielnie. Dzięki temu technik może szybko wyjąć pojedynczo konkretny, wybrany kabel, unikając przy tym niezamierzonego poluzowania innych kabli.
Obudowę urządzeń PNOZsigma wystarczy tylko zamocować lub zdjąć za pomocą sprężyn mocujących - bez konieczności stosowania narzędzi. Montaż na szynach odbywa się przy tym w szybki i komfortowy sposób.
Rozmieszczenie funkcji i elementów obsługi jest w przypadku każdego urządzenia PNOZsigma jednolite. Zaciski są jednakowo oznaczone i umieszczone. Dzięki temu można szybko przyporządkować złącza i urządzenia podczas projektowania, instalacji i diagnozowania.
W celu ochrony przed manipulacją i zabrudzeniem wszystkie elementy regulacyjne są zabezpieczone za pomocą zamykanej pokrywy, którą w razie potrzeby można również zapieczętować.