Termomagnetyczne wyłączniki zabezpieczające

Image

Doskonały wybór — wysokie prądy rozruchowe, długie odcinki przewodów czy zdalna sygnalizacja stanu eksploatacyjnego.

Image

Nasze termomagnetyczne wyłączniki zabezpieczające można stosować w systemach informatycznych, komunikacyjnych i technologicznych. Z uwagi na różne charakterystyki wyzwalania wyłączniki zabezpieczające znajdują różnorakie zastosowanie. Zintegrowana funkcja zdalnej sygnalizacji umożliwia stałe monitorowanie stanu urządzenia.

Zalety

  • Maksymalne zabezpieczenie nadmiarowo-prądowe w przypadku długich przewodów dzięki charakterystyce wyzwalania SFB
  • Włączenie w koncepcje zdalnej komunikacji dzięki zintegrowanemu stykowi przełącznemu
  • Łatwiejsza instalacja dzięki mostkowanym wyłącznikom zabezpieczającym (w podstawce)
  • Zabezpieczenie napięcia sterującego 230/240 V AC poprzez charakterystykę M1

Działanie i wykonanie

Termomagnetyczne wyłączniki zabezpieczające są wyzwalane zarówno termicznie, jak i magnetycznie. Oba systemy, bimetal i cewka elektromagnetyczna, działają niezależnie od siebie.

Oznacza to, że w razie zwarcia termomagnetyczne wyłączniki zabezpieczające zadziałają szybciej niż termiczne wyłączniki zabezpieczające.

W przypadku zwarcia zadziałanie mechanizmu wyzwalającego następuje w ciągu 3–5 ms.

Wyłączniki zabezpieczające ze zoptymalizowaną charakterystyką SFB (Selective Fuse Breaking) zapewniają ochronę również przy długich instalacji. W połączeniu z zasilaczami QUINT POWER firmy Phoenix Contact stanowią maksymalne zabezpieczenie instalacji i urządzeń. Wyłączniki można włączyć ponownie w dowolnym momencie.

Nasze termomagnetyczne wyłączniki zabezpieczające są dostępne w wersji jednoczęściowej i wtykowej, z zaciskami śrubowymi lub push-in.

Obszary zastosowań

Termomagnetyczne wyłączniki zabezpieczające stosuje się głównie w teleinformatyce oraz w sterowaniu procesami. Z uwagi na różne charakterystyki wyzwalania oraz szeroki wybór wersji do różnych prądów znamionowych wyłączniki zabezpieczające znajdują różnorakie zastosowanie.

Nadają się one optymalnie np. do ochrony sterowników programowalnych, zaworów, silników i falowników.