Płytka do wyłączników zabezpieczających

Image

Możliwość zaoszczędzenia do 35% miejsca w szafie sterowniczej w porównaniu do rozwiązania modułowego.

Image

Wielokanałowe płytki do wyłączników zabezpieczających stosuje się na przykład w seryjnej produkcji maszyn lub w układach sterowania i systemach technologicznych. Dzięki centralnemu rozdziałowi potencjałów czas wykonania instalacji jest zredukowany do minimum. Dzięki możliwości indywidualnego wyposażenia w termomagnetyczne lub elektroniczne wyłączniki zabezpieczające płytki te są bardzo uniwersalne w zastosowaniu.

Zalety

  • Obniżenie kosztów i czasu instalacji dzięki centralnemu rozprowadzaniu potencjałów
  • Włączenie do koncepcji bezpieczeństwa dzięki bezpiecznym stykom przekaźnikowym
  • Dzięki dodatkowym zaciskom można zabezpieczyć jednocześnie nawet cztery urządzenia
  • Zasilanie do 60 A dzięki wysokiej obciążalności prądowej płytki
  • Informowanie na bieżąco dzięki zintegrowanej zdalnej sygnalizacji zbiorczej

Działanie i wykonanie

Nasze płytki do wyłączników zabezpieczających umożliwiają podłączenie do czterech urządzeń na każdej ścieżce ochronnej.

Poza indywidualnym zabezpieczeniem urządzeń można dzięki nim podłączyć bezpieczne styki przekaźnikowe. W ten sposób odpowiednie obwody prądowe można zintegrować w koncepcji bezpieczeństwa bez dodatkowego oprzewodowania. Jednocześnie zapewnia to stosowne wymagane przepisami zabezpieczenie styków przełączających ścieżek wyzwalających.

Płytki mogą być wyposażone w termomagnetyczne lub elektroniczne wyłączniki zabezpieczające rodziny CB. Są one dostępne z zaciskami Push-in w wersji 4-, 8- i 12-kanałowej.

Wysoki stopień bezpieczeństwa eksploatacyjnego dzięki zasilaniu redundancyjnemu

Zadbaj o wysoką dyspozycyjność i produktywność swojego systemu.

Osiągniesz to poprzez redundancyjną strukturę rozdzielnicy. Dwa zasilacze 24 V DC są tutaj łączone za pośrednictwem modułu redundancyjnego. Tego rodzaju moduł, przykładowo QUINT Oring firmy Phoenix Contact, zostaje następnie połączony z płytką wyłączników zabezpieczających.

Dzięki podwójnemu zasilaniu można zatem uzyskać redundancyjne zasilanie urządzeń od zasilacza po oprzewodowanie wyłączników zabezpieczających.