Logo
rozszerz
logo

Mechaniczne przełączniki bezpieczeństwa PSENmech nadają się do bezpiecznego nadzorowania ruchomego urządzenia ochronnego. Po otwarciu urządzeń ochronnych następuje wyzwolenie przełączników bezpieczeństwa PSENmech i niebezpieczny ruch maszyny jest zatrzymywany za pomocą urządzenia analizującego Pilz.

logo

Przełączniki krańcowe stosowane są do ograniczania pozycji końcowej, jak również do bezpiecznego wyłączania napędów w maszynach i urządzeniach technologicznych. Wbudowane przełącznikowe elementy zabezpieczające zapewniają bezpieczne przerwanie obwodu, nawet w przypadku awarii.

logo

Wyłączniki bezpieczeństwa NZ.VZ.VS wyposażone są w elektromagnetyczną blokadę osłony. Kiedy blokada działa, nie można otworzyć osłony. Wyłączniki bezpieczeństwa z linii NZ.VZ.VS są wyłącznikami z oddzielnym aktuatorem. Ich obudowa z anodowanego stopu odlewanego pod ciśnieniem zaprojektowana została zgodnie z EN50041.

logo

Wyłącznik bezpieczeństwa NZ.VZ o standaryzowanej obudowie zgodnej z normą EN 50 041. Wyjątkowo solidna obudowa o wysokim stopniu bezpieczeństwa IP67 ze stopu odlewanego pod ciśnieniem umożliwia użycie w ekstremalnych warunkach.

logo

Przełącznik bezpieczeństwa NX bez mechanizmu blokowania osłony jest odpowiednikiem przełącznika bezpieczeństwa TX z mechanizmem blokowania osłony. Oba wspomniane przełączniki wyposażono w ten sam aktuator. W ten sposób system działa przy użyciu przełączników bezpieczeństwa z lub bez mechanizmu blokowania osłony w zależności od konkretnego zastosowania i wymogów.

logo

Przełącznik bezpieczeństwa SGA jest odpowiednikiem przełącznika STA o konstrukcji całkowicie metalowej. Podobnie jak przełącznik bezpieczeństwa STA oraz STP i SGP o plastikowych obudowach, SGA także wyposażono w tę samą metalową głowicę uruchamiająca i te same aktuatory. W rezultacie w systemie można zastosować - w zależności od wymogów – przełącznik bezpieczeństwa STA (z mechanizmem blokowania osłony) albo SGA (bez mechanizmu blokowania osłony).

logo

Przełączniki bezpieczeństwa NM pozwalają na pracę maszyny jedynie wtedy, gdy osłona ochronna jest w pozycji zamkniętej lub aktuator wsunięty jest w przełącznik. Przygotowanie optymalnych warunków do pracy w różnych zastosowaniach z zakresu automatyki, produkcji lub obsługi możliwe jest dzięki użyciu odpowiednich elementów montażowych i styków przełącznikowych. Przełączniki bezpieczeństwa NP wyposażono we wzmocnione plastikowe obudowy. Z powodu małej szerokości przełącznika nadaje się on szczególnie do instalacji na profilach.

logo

Przełącznik bezpieczeństwa GP jest odpowiednikiem przełącznika TP.

logo

Przełącznik bezpieczeństwa SGP jest odpowiednikiem przełącznika STP. Cała rodzina produktów STP i SGP zawiera tę samą głowicę uruchamiająca oraz ten sam aktuator. W rezultacie w systemie można zastosować - w zależności od wymogów - albo przełącznik bezpieczeństwa STP (z mechanizmem blokowania osłony) lub SGP (bez mechanizmu blokowania osłony).

logo

Jeśli blokowanie osłony nie jest potrzebne, dostępne jest rozwiązanie o jeszcze mniejszych rozmiarach. Przełącznik bezpieczeństwa NQ bez mechanizmu blokowania osłony robi wrażenie małymi wymiarami (30 x 15 x 78 mm). Trzy styki przełącznikowe zostały zintegrowane z NQ. W przypadku serii NQ dostępne są produkty zabezpieczające z możliwością pełnej adaptacji, szczególnie dla bardzo małych maszyn np. w systemach pakowania.